Магнітний Північний полюс Землі змінив напрямок руху і тепер рухається на схід, внаслідок того, що Каспійське море і річки півострова Індостан почали "втрачати багато води" і перерозподілили масу планети. З такою заявою виступила співробітниця лабораторії реактивного руху NASA Сурендра Адхікарі, передає NewScientist.

"Вперше в історії ми отримали істотне доказ того, що зміни в розподілі вод на Землі в глобальному масштабі також змінюють і напрямок руху осі", - сказала Адхікарі. Дослідниця констатувала, що Каспійське море і річки півострова Індостан почали "втрачати багато води", що і стало одним з факторів зміни руху Північного полюса. Ця зміна відбулася в результаті танення полярних льодовиків.

За теорією Адхікарі, Північний магнітний полюс змінив напрямок руху ще в 2000 році. За її даними, полюс почав рухатися на схід, в напрямку Гринвічського меридіана.

Читайте також: Аномальне потепління в Арктиці розтопило льодовик

"Земна вісь обертання, або фізичний Північний полюс, рухався зі швидкістю 10 сантиметрів на рік в сторону Гудзонової затоки вздовж лінії, яка йде через Торонто в місто Панама", - наголошується в публікації NewScientiest. Такий рух був стабільним з моменту останнього льодовикового періоду. "Але з 2000 року він зробив драматичний поворот на 75 градусів і почав рухатися в бік Гринвічського меридіана", - йдеться в статті Адхікарі.

Популярні новини зараз

Відстрочка від мобілізації більше недоступна: кого внесли у чорний список через "Оберіг"

"Телефонні повістки" військовозобов'язаним: як реагувати на усний виклик до ТЦК

Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+

Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ

Показати ще

Подібне повідомлення з'явилося в 2011 році. Тоді, за даними "Національного інституту геофізики і вулканології Італії", землетрус магнітудою 9 балів в Японії призвів до зсуву осі обертання Землі майже на 10 сантиметрів. За даними вчених такий зсув, в свою чергу, саме може вести до подальшого почастішання природних катаклізмів.