Балтиморські біотехнологи з Університету Джонса Хопкінса під керівництвом професора Томаса Хартунг виростили зі стовбурових клітин мозок в мініатюрі. Штучний орган дослідники мають намір використовувати для різних неврологічних, цитологічних та інших експериментів.

Про це йдеться в доповіді на сайті НДІ.

За словами медиків, з наявністю в якості дослідницького матеріалу міні-мозку буде набагато простіше моделювати розвиток різних нейродегенеративних захворювань, від яких поки що не знайдено ефективних ліків і/або терапії - хвороби Паркінсона, Альцгеймера, Лу Геріга і інші.

Вирощений "мозок" має абсолютно мініатюрні розміри - близько 350 мкм, тобто, не видно неозброєним оком. Великий плюс, стверджують медики, в тому, що в чашці Петрі за один раз можна виростити до тисячі таких "органів". Об'єкти створюються з індукованих плюрипотентних (стовбурових) клітин, які "програмують" протягом двох місяців. Крім нейронів, в міні-органі відтворюються астроцити, олігодендроціти і інші специфічні типи клітин, необхідні для генерації і передачі імпульсів.

Читайте також: Вчені здійснили телепортацію інформації (фото)

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

Вчені мають намір запатентувати методику вирощування міні-мозку. Імплементувати її в медпрактику вже в цьому році буде підприємство Хартунг Оrganome.