Сьогодні замки - це не тільки музеї, резиденції, готелі.
Це рідкісна і специфічна нерухомість. Замки завжди приваблювали, привертали зачаровані погляди людей. Вони продаються, і пропозицій в Європі багато, адже купити легенду - це так спокусливо.
Зараз замки набувають переважно іноземці.
Цікаво, що половину замків купують вихідці з СРСР. Багато покупців - араби, китайці та жителі Північної Америки.
Вартість замків коливається в районі 6-8 мільйонів доларів, їх часто купують як вілли. Але є й пропозиції "економ-класу".
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
А що ми знаємо про замки? Як люди жили в той час?
Не підходь - уб'є
Без запрошення до замків краще було не підходити. Фортеці будувалися для захисту і непрошених гостей нерідко шанували градом стріл, киплячою смолою, окропом.
Пожежі
Що може бути романтичніше, ніж замок? - Тільки палаючий замок.
Перші замки в Європі були дерев'яними, будувалися вони на вершинах гір - так зручніше було захищати. Зрозуміло, вони чудово (і дуже ефектно) горіли.
Багато замків?
Як відомо, в Європі дуже багато замків. Але що вони собою являють?
Для прикладу, наведемо факти. В одній тільки Англії більше 1500 замковий місць. Останнє слово є ключовим, оскільки більшість споруд давно зотліли. 800 перетворилися на руїни, і тільки 300 все ще стоять.
Найдавніший населений замок
Найбільш старим є Віндзорський замок, побудований Вільгельмом I. Його історія налічує майже 900 років. При цьому, він все ще служить королівським особам. В даний час він є резиденцією Єлизавети II.
Незручності
Замки були геть позбавлені комфорту в сучасному розумінні цього слова.
Через відсутність уявлень про гігієну та санітарію там погано пахло. Додайте до цього вогкість і погану циркуляцію повітря.
Освітлення було мізерним. Сонячне світло ледь проникало крізь вузькі вікна. Склити їх стали досить пізно, так що навіть в теплу пору року в замках нерідко гуляли крижані вітри.
В одному ліжку
Особисті слуги в Середньовіччі вважалися чимось на зразок домашніх тварин. І не завжди це було погано: їм перепадала частина "розкоші" господарів.
Наприклад, ночували вони в тих же місцях, що й господарі - в теплі камінів. Зазвичай - на підлозі. Але нерідко всі мешканці замку спали покотом на одному ліжку, зарившись в шкури звірів. Враховуючи страшні протяги в замках, незрідка взимку це була єдина можливість не замерзнути на смерть.
Туалети
Однією з найбільш неприємних сторін життя в замках була відсутність туалетів.
У кращому випадку в фортецях розміщували маленьку ширму з посудиною для справления потреб. Іноді влаштовували дірки в підлозі. Відходи відводилися по жолобах в найближчий рів.
Часто вбиральні називалися гардеробами. Тому, що тут практичні мешканці залишали свій одяг: запах відлякував комах.
Їжа як розвага
Замок був вельми нудним місцем. Тому прийоми їжі були головною розвагою. Гроші на бенкети не шкодували. За негласним кодексом честі, той, хто не міг осилити цільного баранчика і осушити бочонок вина вважався слабаком.