Група російських банків ВТБ закриє в Україні БМ-банк. Він є її дочірним підприємством. Про це сьогодні повідомив керівник ВТБ Андрій Костін. За його словами, причиною такого рішення є державні санкції України проти цієї фінустанови. Банк звинувачують у фінансуванні тероризму. Його закриють через 2 місяці.

"Цей банк є незначний. Він у кращі часи був на 40 місці серед 127 фінустанов. Його статутний капітал - 3 млрд 144 мільйони гривень. Коли 2014 року виникли проблеми із банківською системою в Україні, відтік коштів не оминув і його. Потім цю фінустанову викупив ВТБ. Хотів влити туди коштів. Однак через санкції це зробити неможливо", - пояснює порталу "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Читайте також Гривня може повторити долю купонів

Після закриття БМ-банку в українській банківській системі ніяких змін не відбудеться.

"Важко навіть сказати, на що це вплине. Цей гравець був навіть далеко не в усіх областях. Натомість великий російський банк ВТБ в Україні й далі працюватиме. На нього нічого не вплине."

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

Крім БМ-банку, Україна ввела санкції рік тому й проти інших російських фінустанов. Під них потрапили - "Інвестрастбанк", "Індустріальний ощадного банку", "Аделантбанк", "БайкалБанк", "ГЕНБАНК", "Івестиційний Капітал", "Первомайський", "Северный морской путь".

Цікаво, що крупних і впливових російських банків у санкційному списку немає. "Збербанк Росії" і ВТБ працюють на тих умовах, що і раніше.

"Російські банки не повинні працювати в Україні взагалі, особливо великі. На відміну від фінустанов інших країн, на ці діє чітка державна політика. Оскільки ми зараз воюємо з Росією, то такі фінустанови дуже недоречні на нашій території. Вони у напружені моменти можуть робити різноманітні диверсії — виводити кошти у свою країну, посилено скуповувати валюту і цим знецінювати гривню чи вдаватися до інших методів. І дуже дивно, чому НБУ нічого не робить, аби їх позбутися", - говорить порталу "Знай" економіст Олег Соскін.

Нагадаємо, після розв'язання росіянами війни на Донбасі й окупації Криму український уряд і НБУ не закрили жодної російської фінустанови, що фінансували диверсійні групи. Зник лише банк "Русский стандарт", його власники змінили назву на "Форвард банк". Запевняють, ніби він австрійський.