Експерти вважають, що гроші від західних країн дозволяють українським елітам далі грабувати Україну і не працювати над її реформуванням, повідомляє "Дзеркало тижня".
За останні 25 років західні донори влили мільярди доларів в пост-комуністичну Україну, ставлячи перед собою дві головні цілі: допомогти країні створити міцну ринкову економіку і закласти фундамент правової держави. Однак, західні гроші лише допомогли українським елітам не працює над реформуванням своєї країни і далі продовжувати грабувати її.
Про це на сторінках Washington Post пишуть експерт з політичних ризиків в країнах, що розвиваються, Нейл Абрамс і професор політології Каліфорнійського університету Стівен Фіш. Автори вважають, що навіть зараз в Україні процвітає корупція в державних структурах високого рівня.
Вони нагадують про політичну кризу, яка закінчилася не так давно призначенням нового уряду. Проблеми почалися з відставки міністра фінансів Айварас Абромавичус, яка виявила, що "скромні успіхи економічних реформ були змиті безкарністю на" верхівці "і відсутністю прогресу в реформуванні суспільних служб". "Ці події піднімають питання: чи дійсно західна допомога підтримує реформи в Україні? Або вона допомагає тільки закоренілим елітам продовжувати красти і не будувати ефективне держава?" - Задають питання Абрамс і Фіш.
Читайте також: Заробітчани дали країні більше грошей, ніж МВФ
Військовозобов'язаним запровадили нові обмеження: що треба знати
Гороскоп на 8 січня: як уникнути стресу у середу кожному знаку Зодіаку
Молоко може зникнути з раціону українців: експерти прогнозують дефіцит і рекордні ціни на молочні продукти
Ціни на картоплю в Україні різко впали: чому вона дешевша, ніж минулого тижня
Вони нагадують, що зараз більшість виплат підтримай України заморожені, а донори чекають, коли її уряд представить програму економічних реформ. Але МВФ вже подав сигнал, що збирається відновити співпрацю з українським урядом. Якщо це станеться, виплати продовжать і інші донори, такі як США і ЄС. "Це шаблон, який існує вже давно. Західні уряди і позичальники час від часу заморожують допомогу для України, коли ознаки корупції і свавілля стане неможливо ігнорувати. Але потім потік грошей відновлюється, як тільки уряд дає зрозуміти, що змінило свою поведінку", - йдеться у статті.
Причина цього, на думку авторів, проста. З 1991 року потужний політичний і бізнес-істеблішмент утримував в своїх руках "безперервний контроль над українською державою". І навіть революції в 2004 і 2014 роках або зміна виконавчої влади в 1994, 2005, 2010 і 2014 роках не усунули ці еліти від влади. "Їх тривалий вплив пояснює, чому Україна досі не бачила таких реформ, які б допомогли їй створити ринкову економіку або правова держава з верховенством закону", - пишуть автори.