Тема виходу Великобританії зі складу Європейського союзу, або як цей процес називають Brexit, стала надзвичайно актуальною глобальною проблемою в світовій політиці. Експерти розійшлися в думках, як це відобразиться на самому ЄС і який вплив матиме на Британію.
В одному аналітики твердо впевнені, що Великобританію чекають великі зміни - як політичні, так і економічні. ЄС один з найбільших торгових партнерів Королівства і доведеться шукати в терміновому порядку альтернативні ринки, оскільки торговельні відносини між країнами будуть вестися по абсолютно іншими правилами.
Читайте також: У скільки Британії обійдеться Brexit
Участь в Євросоюзі значно спрощує експорт британської продукції в європейські країни. Близько 45% товарів йде в Європу. У той же час, після Brexit, можна буде налагоджувати нові зв'язки з іншими країнами без прив'язки до європейського законодавства. Це дозволить Британії встановити торговельні контакти з Китаєм, Індією та Америкою.
Близько 58% британських бізнесменів, згідно з дослідженням Ipsos Mori. вважають, що рішення покинути Євросоюз матиме негативний вплив на їх компанії. Половина опитаних заявили, що вони не впевнені в здатності британського уряду запропонувати краще рішення для бізнесу після Brexit.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Більше 90% німецьких підприємців, чия країна є одним з промислових лідерів ЄС, вважають, що Brexit істотно не вплине на їх діяльність. Такі дані наводить кельнський Інститутом німецької економіки.
Одним з важливих індикаторів наслідків Brexit став британський фунт стерлінгів. Ще до запуску процедури, його курс обвалився до рекордного мінімуму за останні 30 років.
Однією з причин через яку підняли тему виходу з ЄС стала проблема з мігрантами. Великобританія зараз зобов'язана приймати певну кількість біженців згідно з квотами. Але після Brexit, з'явиться можливість переписати імміграційне законодавство, керуючись національними потребами.
Прихильники Brexit розраховують, що співробітництв з Євросоюзом можна буде налагодити на пільгових умовах. Але виторгувати їх буде дуже складно. Можна з упевненістю сказати лише одне: в разі виходу з ЄС уряд Британії чекають важкі переговори, здатні затягнутися не на один рік.
Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, підтримка населенням Великобританії дій прем'єр-міністра в процесі виведення Королівства зі складу Євросоюзу раптово зросла.