За липень-серпень більшості жителів багатоповерхівок прийшли платіжки із більшими сумами за використання газу.

Постачальники газу в автоматичному режимі збільшили кількість витраченого палива для квартир без лічильників і де не було гарячої води через випробовування. Норму споживання газу збільшують на 1,5 кубометри до 4,5.

"Це з розрахунку на одну людину. Якщо в квартирі прописано п'ятеро людей, то споживання блакитного палива зростає на цілих 6 кубометрів, у грошовому розрахунку — на 44 гривні. І байдуже, що із всіх прописаних може дві людини там не жити", - говорить порталу "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.

Мало того, що люди через випробування мають терпіти незручності й хворіти від приймання холодного душу, то їх ще й примушують платити більше.

"Так звані випробування доходять вже до знущання. Практично у самому центрі Києва — на вулиці Патріарха Мстислава Скрипника жителів 16-поверхівок триматимуть без гарячої води до середини осені. Вимкнули воду ще на початку серпня, а пообіцяли увімкнути у жовтні. Тобто середньостатистична сім'я із 4 осіб переплатить за газ протягом двох із половиною місяців 130 гривень. Під'їзд — приблизно 9 тисяч гривень."

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Відповідно до державної програми 2015 року зі зменшення споживання газу, облгази повинні безкоштовно встановлювати лічильники в квартири й будинки. Бо компанії зацікавлені в обліку спожитого, а не покупці. На це із державного бюджету лише 2015 року виділили 40 млн грн. Також уряд замовив на вітчизняних підприємствах понад 900 тис. лічильників. Однак вони дійшли далеко не до кожної квартири.

"Те, що зараз відбувається — це звичайна афера "Київгазу". Така ситуація не може не турбувати киян", - говорить порталу "Знай" Андрій Курілко, експерт з питань місцевого самоуправління.

Читайте також Україна озолотиться на експорті пшениці

При автоматичному збільшенні нормі споживання газу тим, хто немає лічильника, не враховані елементарні життєві ситуації, вважає він.

"Як можна виставляти рахунок абонентам, не враховуючи того, що людини у період відключення води немає вдома або використання ним бойлера. У цих випадках люди не витрачали більше газу. То за що ж вони повинні більше платити?! У сервісному центрі "Київгаз" менеджери говорять, нічим допомогти не можемо. Єдиний вихід - встановити лічильник", - каже він.

Подібні випадки будуть повторюватися й далі. Адже населення має справу із монополістом, стверджує експерт.

"На жаль, люди змушені або платити гроші за газ, яким не користуються, або ставити лічильник, який коштує недешево, чи звертатися з позовом до суду", - каже Андрій Курілко.

Нагадаємо, останні 20 років у кожному обласному й районному центрі на один із місяців літа відключають гарячу воду. Пояснюють це випробуваннями тепломереж і підготовкою їх до зими. Зазвичай точних дат цих випробувань немає. У більшості випадків вони затягуються більш як на півтора місяця.