Цього місяця вартість тарифів піднімуть майже всі мобільні оператори на українському ринку. Переглянуть ціни мережі Vodafone і "Київстар". Life після ребрендингу на Lifecell у кінці січня також оголосили про зміну тарифних планів у бік збільшення.
У представництвах мобільних мереж підвищення вартості послуг пов'язують зі збільшенням зборів за використання радіочастот, а також із подорожчанням долара. Мовляв, обладнання вони замовляють за кордоном за валюту.
Відтепер, обслуговування найдешевших тарифних планів коштуватиме не менше 60 грн у місяць. Для користувачів, які переважно приймають дзвінки, не використовують мобільного інтернету, ММС і здійснюють дзвінки переважно в одній мережі можна знайти тарифний план за 35-40 грн.
"Зрозуміло, що все обладнання мобільних операторів іноземне і його потрібно обслуговувати. Також слід враховувати той фактор, що територія нашої країни дуже велика в порівнянні із іншими європейськими державами. Через це треба більше ретрансляторів і більше фахівців для обслуговування обладнання. Проте й користувачів у нас в рази більше, ніж у Польші, Литві, Австрії, наприклад", - говорить "Знай" Володимир Марченко, економіст компанії AFS.
За його словами, синхронне підвищення цін на послуги всіма операторами має перевірити Антимонопольний комітет.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Це може бути таємна домовленість між мережами. Чесно кажучи, жодна з них за останні 2 роки не покращила якість свого обслуговування. У центрі України є цілі райони, де мобільний зв'язок працює із перебоями. Деякі оператори не дають якісного сигналу навіть в центрі Києва. Тому їхні розмови про заміну обладнання сприймати серйозно не варто. Думаю, у цьому випадку спрацювала інша причина. Українці минулоріч стали економити на розмовах по телефону. Більше користуються Skype, замість СМС – Viber. І власники мобільних мереж, які звикли до надприбутків, отримують менше грошей. Ось вони й вирішили виправити ситуацію", - пояснює фахівець.
Читайте також 5 безкоштовних способів скоротити витрати пального на авто
На думку економіста, підвищення цін монополістами у теперішній економічній ситуації варто карати штрафами розміром у 3-5% річної виручки.
"Очевидно, в Кабміні не розуміють, що штучне підвищення цін на послуги знецінює гривню. З цим треба боротися дуже жорстко. Адже вже рік, як прагнучи фантастичних надприбутків, на українцях наживаються оператори ринку АЗС, мережі супермаркетів, а тепер ще й мобільні оператори. Ціни в магазинах, на заправках і вартість зв'язку формують суму споживчого кошика кожного українця. Чим він дорожчий, тим більше дешевшатиме гривня", - каже Володимир Марченко.
Нагадаємо, що за останні півроку дві крупні мережі мобільних операторів провели ребрендинг у зв'язку зі зміною умов роботи й зімни частки акцій в основних інвесторів. МТС тепер має назву Vodafone, Life – Lifecell.