Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер представив п'ять сценаріїв розвитку ЄС після виходу з його складу Великобританії, передає Deutsche Welle.
"Brexit, яким би болючим і прикрим він не був, не зможе зупинити Європейський союз в його русі до майбутнього", - зазначив Юнкер.
Відповідно до першого сценарію, колишній курс продовжиться. Ті 27 країн союзу, що залишилися, будуть, як і раніше, концентруватися на реформах, проблемах робочих місць, економічного зростання та інвестицій. У той же час досвід міграційної кризи показує, що "в разі серйозних розбіжностей єдність може бути знову порушена", попереджає Юнкер.
Згідно з другим сценарієм, ЄС направить основні зусилля в бік розвитку спільного внутрішнього ринку з зупинкою інтеграційних політичних процесів.
Третій сценарій передбачає Європу, що працює за принципом "хто хоче більшого, той робить більше". Інтеграційні процеси будуть розвиватися в групі країн всередині Євросоюзу. А країни, які не бажають брати в них участь, будуть покинуті напризволяще. ЕС за цього сценарію може стати ще більш непрозорою і складною структурою, попереджає Юнкер.
Четвертий сценарій передбачає концентрацію зусиль ЄС на декількох напрямках за принципом "менше, але ефективніше". Пріоритетними напрямками залишаться технологічні інновації, безпека, міграція, захист кордонів і оборона. В той же час підтримка регіонів, ринок праці, медицина і соціальна політика повернуться до компетенції держав.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Згідно з п'ятим сценарієм країни Євросоюзу "будуть розділяти повноваження, ресурси і відповідальність за рішення", тобто будуть нарощувати спільну активність.
Як повідомляв сайт Знай.ua, прийняття Brexit у Великобританії відкладається як мінімум на два тижні.