Рішення про будівництво газопроводу, який поставлятиме російський газ через Туреччину слід приймати з урахуванням думки Європейського союзу.

Про це заявляє віце-президент Єврокомісії з енергетики Марош Шефчович.

Він повідомляє, що ЄС й досі не отримував жодних подробиць відносно російського проекту. Також необхідно переконатися в економічній доцільності нового газопроводу.

Шефчович підкреслює, що новий проект має бути сумісним з довгостроковими зобов'язаннями, які є у "Газпрому" перед європейськими клієнтами.

"Якщо мова йде про великі поставки європейським споживачам, не можна приймати таке рішення без обговорення з ними, без обговорення з ЄС і без обговорення з Єврокомісією", - сказав він під час прес-конференції, яка відбулася в Анкарі в ході його візиту до Туреччини.

Популярні новини зараз

Перший день зими принесе українцям підвищені пенсії: хто опинився у списках ПФУ та ООН

"Ракети полетять в ці міста": астролог попередив про масштабні атаки росіян – де буде найнебезпечніше

Мобілізовані психологічно не витримують: генерал про дезертирство в армії

Мобілізація без ТЦК: що зміниться для військовозобов'язаних

Показати ще

Віце-президент зазначив, що будівництво нового газопроводу може призвести до закриття вже існуючих маршрутів поставок газу через територію України.

"Якщо все повинно змінитися саме таким чином, я не думаю, що це є звичайною процедурою і що можна так поводитися з таким великим клієнтом, як ЄС", - додав Шефчович.

Євросоюз кожен рік тратить 400 млрд. євро на імпорт нафти і газу. Нова стратегія європейської енергетичної безпеки, яку оприлюднять наприкінці лютого, буде контролювати угоди членів ЄС з постачальниками, і в тому числі з "Газпромом".

В грудні минулого року Росія заморозила будівництво газопроводу "Південний потік". Вже в січні наступного року "Газпром" оголосив про намір побудувати по дну Чорного моря газопровід до хаба на турецько-грецькому кордоні і європейським країнам доведеться будувати за свій рахунок наземні підключення до "Турецького потоку".

Наразі, Євросоюз говорить про можливе постачання газу з азербайджанського родовища Шах-Деніз, розробкою якого займається консорціум на чолі з BP. Газопровід з нього має проходити з Туреччини від кордону з Грузією до хаба на турецько-грецькому кордоні.