Біженці з ісламських держав, які прибули в Данію в пошуках притулку, масово відвідують лютеранські церкви, щоб перейти в християнство. З початку року, щонайменше, 100 іранців вже прийняли хрещення і ще 250-300 "стоять на черзі", проходячи спеціальний курс підготовки до хрещення.

Ряди претендентів на зміну релігії складаються в основному з іранців і афганців, повідомляє Folkekirkens Asylsamarbejde (організація допомоги біженцям-християнам).

"Стрімко зростаючий інтерес мусульман до християнства, можна пояснити тим фактом, що комісія у справах біженців у минулому році переглянула 55 випадків відмови в наданні притулку і в підсумку таки надала його 42 особам, які прийняли християнство", - повідомляє видання Tribune de Genève.

На думку кореспондента видання Саліма Аллагі, біженці побоюються переслідувань у разі екстрадиції до своїх країн, і готові приймати чужу релігію.

Міністр Освіти Данії Бертель Хардер неодноразово заявляв про занепокоєння щодо "сплеску звернень до християнства". Хардер встиг звернутися до духовенства країни з проханням почекати з хрещенням до розгляду заявок на надання притулку.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

"Наше звернення щире, нехай влада в цьому навіть не сумніваються", - заявила виданню 48-річна іранка Можган, єдина зі своєї родини, хто прийняв християнство. Повідомляється, що з моменту хрещення вона вже три роки чекає на рішення міграційної влади: "Слідчі кажуть, що я брешу. Але я зберігаю свою віру".

"Довгий процес підготовки до хрещення відлякує уявних звернених", - впевнений пастор Андреас Расмуссен. Він переконаний в щирості "релігійних перебіжчиків", оскільки звернення не гарантує отримання притулку, але лише підвищує шанси надання такого.