Новий дизайн гривень негативно впливає на стабільність нашої валюти, вважають столичні спеціалісти по феншую.

"У них закладено мало позитивних символів добробуту й процвітання народу. Їхній дизайн відповідає модним тенденціям купюр. Чимось схожий на євро, чимось — швейцарські франки. З кожним наступним поколінням наші гроші втрачають позитивний заряд, перетворюють просто на красиві банкноти", - пояснює порталу "Знай" Олена Нестерук.

Минулого місяця в обіг ввели оновлену купюру "100 гривень". На черзі нова "п'ятисотка". Головною відмінністю оновленого дизайну є зміщений до центру портрет видатної постаті й збільшена кількість елементів захисту.

"Ці купюри продовжуватимуть тенденцію падіння, як і попередні банкноти. В них нічого суттєво не змінилося. А те, що портрет Тараса Шевченка й Григорія Сковороди зсунули до центру — це поганий знак. Купюра завжди згинатиметься на обличчі своїх героїв. Це знак своєрідної неповаги. Ще років 15 тому в усьому світі почали відмовлятися від портретів по центру", - говорить Олена Нестерук.

Позитивним символом нової купюри є зображення на звороті не бандуриста і хлопчика-сироти, а головного корпусу Київського національного університету.

Популярні новини зараз

В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Показати ще

"Це символ науки й величі. Цей навчальний заклад закінчило багато видатних людей. А ось сліпий бандурист і сирота є символом суму та занепаду. Як явище бандуристи й кобзарі виникло після занепаду козацтва. Оспівували його, бо той період суттєво контрастував із реаліями. Сумні моменти нашого минулого не можна викидати із історії. Однак їх не обов'язково вписувати у те, що має бути символом стабільності й добробуту", - пояснює спеціаліст.

Читайте також Як поводитися, коли вас тероризують колектори

За її словами, негативно впливають на добробут відтінки фіолетового, рожевого та жовтого кольорів. Такі є практично в усіх серіях гривень. Також погано діють сумні рядки вітчизняних діячів.

"Гроші мають бути основним досягненням держави. Саме тому у всіх країнах і прийнято там зображувати видатних постатей. Це стимул до того, аби поважати свою валюту. Адже на ній зображені найпрогресивніші діячі. Те ж саме стосується споруд, зображених на зворотньому боці. Наприклад, дуже важлива пам'ятка Херсонес є на одній гривні такою, як насправді. Це розвалини. Певний деструктивний заклик. Іллінська церква у Суботові на п'яти гривнях також видатна пам'ятка. Однак у ній не лише поховали Хмельницького, а й розкопали його прах поляки. Тому це сумний знак. Так само як і Львівський оперний на 20 гривнях. Коли його збудували, він перекосився на один бік. Через це самогубством покінчив його архітектор", - каже Олена.

На її думку, найбільш успішним і сприятливим для добробуту є дизайн перших гривень.

"У них мінімальна кількість різних завитушок. Більшість ліній різкі й рубані. Це ознака безкомпромісності й стабільності. Майже всі купюри мали товсте обрамлення. Взагалі обрамлення із візерунків у різних культурах відіграє важливе значення. Воно являє собою свого роду рамки, які не дають тікати із речей позитивній енергії. До речі, поки випускали ті перші купюри, поки гривня й не знецінювалася суттєво. Найбільше падіння пішло із 2006-2008 року, коли майже кожні кілька років почали оновлювати дизайн банкнот", - пояснює спеціаліст.

Нагадаємо, що найчастіше змінювали дизайн 1 гривні — 4 рази. Також в обігу два різні дизайни монет цим номіналом.