Молодий бізнесмен Олександр Остапчук проїхав автостопом сім тисяч кілометрів по Вірменії, Грузії та Росії, змінивши 113 машин та витративши всього 18 доларів. 25-річний мандрівник розповів "Знай", як безкоштовно ночувати, їсти у дорогих ресторанах, їздити на елітних авто та отримувати незабутні враження від подорожі довжиною у 24 дні.

Читайте також: Як проїхати 7 тисяч кілометрів за 18 доларів (частина 1)

90%, що росіяни "спалять" у тобі українця

Якщо чують, що ти - з України, відразу роблять багатозначну паузу, дехто і спокійно реагує. Якщо переживаєш, краще говорити, що ти із Ставрополя. Це російське місто, в якому багато українців. Придурків вистачає скрізь і охочих поговорити про політику. Мені трапилось пару людей, які мені говорили "Ти із України? Ага, це ти війну почав! Це ти одеситів спалюєш. І чого ви там нацисти всі?". Він ніби просто розвивав тему, але все переводив на мене. Швидше за все, людина просто хоче виговоритись, краще мовчки вислухати або сказати, що ти до цього не маєш стосунку.

Валюта автостопщика - створення атмосфери

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Ти платиш людям спілкуванням. А дальнобійники беруть тебе із собою, щоб не заснути. Проте на диво рідко, не ризикують вантажем, беручи незнайомців. Мене підібрали лише тричі. Зручно, що у них можна роззутись, вмоститись, іноді і поспати у спальному місці. Проте він їде повільно, із крейсерською швидкістю.

Як вночі залишитись живим на Кавказі? - не їздити

Мені просто пощастило. Я доїхав до кордону, там попрохав, щоб прикордонник зупинив мені машину. Він сказав водію, що я - волонтер, із Green Peace, і щоб мене відвезли до Владикавказа. Вночі туди їхати не варто, тим більше самому, це - дуже небезпечно. Я "пролетів" швидко.

Безкоштовно ночують у мечетях, у православному можуть "послати"

Є каучсерфінг, гьостхауз (гостьовий будиночок) або хостел. У перших двох випадках реально спати безкоштовно, у останньому - домовитись про значні знижки. Головне - мати із собою каремат і спальник. Не всі місця достатньо гігієнічні та комфортні. Буває, що знайомишся із водієм і ночуєш потім у нього. До речі, "каучсерфінг" зовсім не працює для хлопців у Грузії, але у дівчат - "все у шоколаді".

Туристи розповідають, що круто на заправках. Питаєш, чи можна у вас переночувати, і вони як правило дозволяють. Можна також у монастирі і на вокзалі. Чув, до речі, що в православному можуть "послати". У мечетях ставляться до мандрівників набагато краще - вважають паломниками.

Знайти житло можна будь-де, головне - комунікабельність

Ми, наприклад, щойно приїхали до Грузії, зайшли в ресторан і замовили хінкалі. Не встигли нам їх принести, як мене вже хтось чіпає за плече. Стоїть місцевий зі склянкою вина і питає: "ви з України?" Запропонував випити за грузинську гостинність. Запросив до них підсісти, ми з ними їли-пили-тости говорили, а потім вони запропонували у них заночувати. Так виявилось набагато простіше зав'язати контакт.

Бувають і протилежні випадки. Коли їхали із російською дівчиною за кермом, вона запропонувала у неї зупинитися. Моя попутниця вийшла раніше, і водій одразу передумала: пояснила, що у неї кавказька сім'я і вони - не зрозуміють ночівлі хлопця, дуже консервативні в цьому плані.

У Вірменії 3 млн населення. Всі вихваляють країну і мріють звідти "звалити"

Вони - "великі патріоти", які масово виїжджають до Росії. Вірменці вразили домашнім "Тархуном". Ночував у сім'ї, де мама купує спеціальну траву на базарі, заливає її водою, додає лимон і лід, відстоює. Не сподобався їхній національний кислий суп із кефіру, який називається "Сепас". Дуже смачний хліб. У Грузії більше барв, красивіша природа, тому я побув у Вірменії всього 4 дні.

18 баксів - і їжа і дорога

Всього брав у дорогу 150 доларів і картку, щоб на неї могли кинути гроші у разі чого. Спочатку поміняв 50 доларів - на трохи більше ніж 100 ларі. Із них витратив 60. Думав ще виміняю, і в підсумку привіз гроші додому.

У дорозі водії часто пропонували перекусити, питали, чи хочу поїсти. Я відмовлявся, але вони все одно пригощали. У Росії, наприклад, військовий із Інгушетії, який не дуже любить Україну, мене нагодував, хоча я говорив, що не голодний. Розумів, що я - така ж людина.

Громадським транспортом автостопщик теж їздить безкоштовно

Коли стоїш на трасі, потрібно зупиняти всіх - і водіїв маршруток, і таксистів. Досить часто вони підвозять теж безкоштовно. Останньою із цієї поїздки до Києва мене підібрала звичайна маршрутка з Пирятина. Вона їхала набита людьми, всі платять, а я їду безкоштовно. Так було і в Грузії, вони розуміють, і підвозять. Там, до речі краще беруть, якщо ти із прапором України. Росіян не дуже люблять.

Якщо вирішили подорожувати світом - візьміть із собою українську музику

У мене часто запитували, чи є у мене із собою щось наше. Я на жаль не взяв. Добре на флешку скинути українські треки, щоб слухати із водієм у магнітолі.