Хрещатик, музика, транспаранти, гучномовці. Картина, на жаль, вже звична для кожного українця. Адже так історично склалося, що описаний вище метод зарекомендував себе, як єдиний дієвий спосіб для простого громадянина нашої країни привернути увагу до своєї проблеми. Сьогодні біля стін КМДА свою правоту відстоювали інвестори недобудованих новобудов імперії Войцеховського - афери, яка за своїми масштабами багаторазово перевершила сумнозвісний "Еліта центр". Лише уявіть: 42 будмайданчика, за якими стоять багато сотень квартир і тисячі ошуканих людей.
Тим часом, сам винуватець торжества, який на "кровно зароблені" гроші прикупив собі півсела під Києвом, граючи заплатив заставу в 14 мільйонів гривень і, за інформацією радника київського мера Дмитра Білоцерківця, відбув до більш дружньої держави.
Але проблема, за словами Олексія Шевченка, голови громадської організації "Родинний захист", яка об'єднала під своїм початком більшу частину ошуканих вкладників будівельної піраміди, не тільки в цьому. Ясна річ, що людина, якій загрожує тривале тюремне ув'язнення, скористається будь-якою реальною можливістю, щоб зробити терміну ручкою. "Ми вже навіть майже не сподіваємося на те, що наші гроші повернуться. Основне питання, з яким ми прийшли під стіни міської адміністрації, полягає в тому, що ми хочемо зберегти хоча б те, що є зараз. Оскільки, поки за нами не закріплений єдиний реєстр майнових прав на, нехай не введені в експлуатацію, але вже зведені квадратні метри, нас можуть буквально пустити з молотка на якомусь черговому аукціоні з продажу проблемних активів ", - каже Шевченко.
Крім того, учасники протесту вимагають створити робочу групу, до якої увійшли б представники КМДА, інвестори і київські комунальники, щоб нарешті цим питанням почали займатися на офіційному, загальноміському рівні. У крайньому разі, як каже Олексій Шевченко, інвестори найбільш добудованих споруд готові навіть самі закінчити будівництво.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
А будувати, як виявилося, вони вміють досить непогано. Щоб міська влада не забула про них хоча б до кінця сьогоднішнього дня, активісти в лічені хвилини звели перед центральним входом до будівлі адміністрації двометрову стіну з піноблоків.
Серед інших активістів цього ранку до стін КМДА прийшла і Юлія. Вона також була обманута Войцеховским. При чому двічі. Квартира в першому будинку, куплена на початковій стадії будівництва, так ніколи і не була добудована. І добродушні менеджери з продажу компанії запропонували їй вкластися в інший "надійний" проект. Дівчина спочатку поставилася до пропозиції скептично, але продавці запевнили її, що цей будинок буде зданий буквально днями і навіть ключі від її майбутньої квартири вже виточені.
Робити було нічого. Після першої "інвестиції в майбутнє сім'ї" грошей залишалося не так багато. За фінансової допомоги родичів і друзів угода купівлі нерухомості була закрита. І дійсно, ключі від нового житла вже лежали в її кишені. Це було рік тому. А сьогодні вона з чоловіком змушена жити, грубий кажучи, на будівництві. Оскільки незважаючи на те, що обіцяні квадратні метри були зведені, будинок так і не був введений в експлуатацію. А це значить, що всі блага цивілізації на даний момент їй недоступні. І якщо спочатку по тимчасовим комунікаціям до будівлі ще подавалася електрика і холодна вода, сьогодні і ці ресурси доступні тільки в певні години. Що ж стосується центрального опалення - в будинку його не було ніколи. І все б нічого, якби зима не була так близько.
В решті, влаштована активістами акція, виявилася в якомусь сенсі напрочуд ефективною. Чи то вся справа в піноблоках, то чи в тому, що у ній взяли участь кілька сотень людей, але вже через 40 хвилин мітингу до протестувальників вийшли представники міської влади і запросили найбільш ініціативних відвідати міськадміністрацію і викласти свою точку зору відразу двом заступникам голови КМДА - Петру Пантелєєву і Олександру Спасибко.
Вже за кілька хвилин десяток ошуканих інвесторів новобудов, серед яких пощастило опинитися і нашій героїні Юлії, сиділи в затишному залі нарад на п'ятому поверсі міської адміністрації. Кави - не було, перейшли відразу до справи.
Після півгодинного виступу обведених навколо пальця інвесторів виявилося, що захід "пішов у нікуди". Про що, до речі, дослівно сказав Петро Пантелєєв. Адже, на превеликий подив усіх присутніх, державна адміністрація столиці, за великим рахунком практично, ні чим не може допомогти своїм підопічним, оскільки ось уже п'ять років завідує виключно відведенням землі під забудову. А контроль за всім, що відбувається на будмайданчику - знаходиться в компетенції когось іншого.
Справедливості заради, варто відзначити, що з порожніми руками активістів все ж таки не відпустили і пообіцяли допомогти порадою і всілякою підтримкою. Однак, цими цінними напуттям інвестори зможуть скористатися не раніше, ніж коли створять власні ОСББ або ЖБК за неіснуючими адресами своїх будинків і квартир.
Звичайно, потрібно зауважити, що з точки зору українського законодавства, така позиція міської влади цілком обгрунтована і послідовна. Однак від цього в недобудованих будинках ошуканих інвесторів тепліше, вочевидь, не стане. А, як ми знаємо, зима – близько.