Переваг "справжнього", щасливого життя незліченна безліч: зменшення стресу, підвищення продуктивності праці, більш висока якість взаємовідносин. Але те, що, що повинно бути таким простим насправді досить важко реалізується на практиці. Портал "Знай" зібрав п'ять корисних порад, які допоможуть вам отримувати насолоду від життя.
Крок 1: Займайтеся чимось одним
У теорії, багатозадачність є чудовою навичкою, але на практиці це зазвичай означає, що ви занадто відволікаєтесь, щоб зосередитися на чомусь одному досить довго, щоб насправді погано. Багатозадачність не тільки заважає вам в повсякденному жити, це також вкрай неефективно.
Читайте також: 6 питань до українок, що підкорили Європу
Дослідники зі Стенфордського університету встановили, що люди, які є багатозадачними "не можуть приділяти багато уваги, тримати все в пам'яті або перемикатися з однієї роботи на іншу, так само добре, як це роблять люди, що виконують задачі одна за одною".
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Крок 2: Використовуйте всі ваші почуття
Наступного разу, коли ви будете обідати, не тільки куштуйте їжу, а й намагайтеся помічати, як вона виглядає, пахне, чи гарна музика грає в цей момент. Це дозволяє в повній мірі насолоджуватися тим, що ви робите прямо в цю секунду.
Крок 3: Витрачайте п'ять хвилин на день на байдинкування
Принаймні п'ять хвилин. Якщо ваш робочий день дозволяє - десять, буде навіть краще. Спробуйте просте звільнити свою голову від усього та посидіти в тиші. В думках не має бути нічого, щоб ви могли зосередитися на собі, на диханні, заспокойтесь і не перестаньте турбуватися про те, який дивний коментар ваш бос зробив вчора або про ті 25 речей, які ви повинні зробити на завтра для вечірки на день народження вашого друга.
Крок 4: Обирайте реальні зв'язки
Це ті, які не пов'язані з Facebook, Snapchat або LinkedIn. Коли ви на роботі, не пишіть повідомлення, а краще відірвіться від вашого комп'ютера і встановіть візуальний контакт зі своїм колегою, якому ви щось розповідаєте. Коли ви вдома, не забувайте розпитати своїх рідних про їх день та справи. У продуктовому магазині, запитайте касира, де вона купила такі гарні окуляри і дійсно вислухайте її відповідь. Це легко і приємно, і навряд чи займає дуже багато часу.
Крок 5: Обмежуйте використання гаджетів
Так, сучасний світ в значній мірі вимагає, аби ви перевіряли електронну пошту, мессенджери кожні декілька годин. Але це не повинно бути всепоглинаючим. Встановити конкретний проміжок часу, коли ви перевіряєте свій телефон щовечора після роботи. І зробіть решту вашого вечора технічно вільним.