Сцени насильства в комп'ютерних іграх викликають у підлітків прискорене серцебиття. Шведські дослідники провели експеримент, у ході якого школярам віком від 12 до 15 років потрібно було щовечора грати в комп'ютерні ігри, повідомляє портал Новини Ю.
Як виявилося, якщо в грі були присутні сцени жорстоких бійок, убивств, погоні з перестрілками, то під час нічного сну в підлітків було зафіксовано нерівномірне серцебиття. Однак самі підлітки стверджували, що відмінно висипалися після такого дозвілля.
Фахівці зробили висновок, що емоційне напруження, яке відчуває дитина під час спостереження за кривавими віртуальними баталіями, зачіпає нервову систему в дитячому організмі. Це, зі свого боку, спричинює ряду фізіологічних реакцій, у тому числі й зміну серцевої діяльності. Цей процес є несвідомим, але здатний завдати значної шкоди підлітковому серцю, роблячи частішими серцеві скорочення й дестабілізуючи пульс, вважають кардіологи.
Читайте також: Найдорожчі комп'ютерні ігри
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", вчені з Каліфорнійського університету виявили, що різні жанри комп'ютерних ігор мають різний вплив на людину. За їх твердженням, аркадні ігри й шутери є більш корисними для мозку, ніж головоломки, як це прийнято вважати.
Підготував: Микола Панакота