До кінця цього тижня оголосять список всіх об'єктів Донбасу, які планують відновити. Про це повідомив Павло Жебрівський, голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

За його словами, у відновлення інфраструктури Донбасу цьогоріч вкладуть 6,5-7 млрд. грн. Це кошти із держбюджету, спонсорів, а також іноземних інвесторів.

В першу чергу, відновлюватимуть дороги, приміщення бюджетних організацій та деякі будинки, що постраждали внаслідок бойових дій.

"Виділення коштів для Донбасу — це справжнє відмивання коштів. Очевидно, провладні партії готуються до виборів і намагаються таким чином заробити. Зразу ж після виділення державні кошти розграбують за тією ж схемою, що і під час ямкового ремонту доріг", - пояснює "Знай" економіст Владислав Загородній.

Читайте також Економіст розповів, коли МВФ надасть Україні наступний транш

Популярні новини зараз

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Показати ще

На його думку, відновлювати інфраструктуру Донбасу зараз немає потреби.

"По-перше, зараз в центральній, північній і західній Україні доріг немає. Перевізники втрачають великі кошти через постійні поломки машин. По-друге, зараз в Україні скрутна економічна ситуація. Уряд взагалі має припинити брати нові видатки. По-трете, на відміну від інших областей, Донецький регіон — дуже ризикований для вкладення коштів. Зберігається найвища ймовірність того, що там почнуться бойові дії й буде наступ росіян. Там вже зараз 600 одиниць їхньої техніки. Навіщо ж вкладати 7 мільярдів в те, що швидше за все зруйнують?".

Він вважає, що кошти міжнародних інвесторів і спонсорів краще використати для фінансування військових операцій та переселення людей із найбільш небезпечних регіонів Донеччини.

"Донецьку область потрібно відновлювати, але лише після деокупації. Це відновлення не має бути фрагментарним і зводитися до замазування дір у стінах і ям на дорогах. Це повинне бути комплексне відновлення — нова інфраструктура, сучасні проекти й нові підходи до організації життя в містах", - вважає експерт.

Нагадаємо, що в кінці минулого року стало відомо, що відновлення потребують понад великих підприємств Донбасу.