Сьогодні може скластися враження, що про вибори в Державну Думу в Україні говорять більше, ніж у самій Росії.
Таку точку зору в ексклюзивному коментарі порталу "Знай.ua" висловив політолог Олексій Якубін.
За словами експерта, якщо говорити про те, яким чином результати російських виборів можуть вплинути на Україну, то очевидно, що для нашої країни й для західних партнерів ця Дума буде тільки частково легітимна. Легітимною вона буде тільки стосовно депутатів, обраних поза Кримом, а обрані депутати півострова матимуть сумнівний статус. Так чи інакше, і Україна, і міжнародне співтовариство все одно будуть працювати з цією Думою, всі країни в добровільному порядку можуть визнати ці вибори або не визнати.
Європейські інституції, зазначив Якубін, такі як Рада Європи та ОБСЄ, все одно будуть працювати з новою Думою; наскільки це буде стосуватися обраних у Криму депутатів – ключовий момент. Оцінювати, чи вплинуть ці вибори на посилення конфлікту на Донбасі, наразі складно, для цього треба побачити остаточні результати – адже цілком можна припустити, що там будуть і екс-депутати Верховної Ради. У цілому можна сказати, що посилення конфлікту російські вибори не спричинять, за винятком дипломатичного, що вже відбулося (обмін дипломатичними нотами. – Ред.).
Також не можна забувати, додав політолог, що вибори в Думу – це початок нового електорального циклу: в 2016 році – вибори в Думу, а в 2018 – вибори президента. Можна розглядати ці вибори, як якийсь плебісцит для партії влади, що в Росії називають "посткримскій консенсус". Простежується, що "Єдина Росія" зберегла домінуюче становище, але при цьому можна побачити зниження її популярності, а це означає, що якісь зміни все-таки відбуваються.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Ці зміни, зазначив Якубін, пов'язані з санкціями, погіршенням економічного становища. Не можна забувати, що головним суб'єктом в контексті міжнародних відносин продовжує залишатися президент Путін, а не Державна Дума. Прогнозувати, що у російського лідера почнеться черговий напад, що може перейти в широкомасшабний наступ на сході країни, не варто, тому що насправді зараз у Росії немає ресурсів для війни. Росія наразі намагається консолідувати все, що тільки можливо, і ці зусилля зосереджені на політично-дипломатичному впливі країни, а не військовому протистоянні.
"Росії зараз невигідно робити будь-які різкі кроки в цій сфері, тому що можна побачити певні зрушення по ситуації в Сирії, відносинах з Туреччиною. Плюс, у Кремлі з нетерпінням очікують на вибори в Америці, і в разі активного загострення конфлікту в Україні це буде на руку Клінтон, яка зіграє на цьому свою карту, що вкрай невигідно для Москви, яка підтримує Трампа. Крім того, з огляду на стрибки ціни на нафту, Росія найближчим часом не буде робити будь-яких кроків для загострення конфлікту на Донбасі", – підсумував О. Якубін.
Читайте також: Нова Дума скине Путіна за місяць
У свою чергу Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала повідомив журналісту порталу "Знай.ua", що після виборів у Росії нічого не зміниться, тому що і не могло змінитися. Незважаючи на те, що вибори пройшли в Думу, всі головні рішення приймає Володимир Путін.
"Партія "Єдина Росія" зберегла більшість, нічого не зміниться, крім того, що можуть з'явитися нові спікери, які будуть представляти інтереси Росії (Путіна. – Ред.) на міжнародній арені. Жодних реальних змін у формі соціального правління й управління не відбулося. Загалом можна сказати, що режим Путіна тільки створює ілюзію виборів для того, щоб показувати, що, умовно кажучи, в Росії є хоч якась демократія. По правді кажучи, Росія має "свого царя", який як захоче, так воно і буде", – підсумував В. Бала.
Політолог Юрій Бєлозерцев в ексклюзивному інтерв'ю для порталу "Знай.ua" повідомив, що за підсумками виборів до російської Думи переможе той, хто має реальну владу в країні, і це буде, природно, Путін, який непередбачуваний не тільки для України, а й для всієї Європи і світу в цілому. Ніхто не знає, що в його голові відбувається.
Якщо ж говорити про міфічне повернення Криму, зазначив експерт, то всі чудово розуміють, що найменше – це територіальна цілісність України, а найбільше – це військова база, але вже для іншої країни. Путін тихо, мирно й спокійно взяв півострів, створив там свою інфраструктуру, і треба розуміти, що Крим вже ніколи не повернуть.
Стосовно війни на Донбасі, то, додав Бєлозерцев, як би хто ні ставився до Путіна, але коли у нього запитали, коли війна закінчиться, він відповів: "Вона закінчиться, коли українські матері будуть любити своїх синів більше, ніж ненавидіти росіян". Спочатку до цієї війни були політичні вимоги, потім пішли економічні, потім знову політичні й знайшлися люди, які спрямували цей конфлікт на шлях істинний.
"Але вся справа в тому, що Донбас не потрібен ні тим, ні тим. Україні він не потрібен, тому що відновлювати інфраструктуру й все зруйноване непрацююче господарство грошей у країни немає. Росія вкладати величезні суми туди не буде, тому що Донбас їй не потрібен чисто фізично, з його шахтами глибиною до двох кілометрів, нерентабельністю й постійним сидінням на державних дотаціях. Територія зараз нічия, а створити її, як зробили свого часу з Придністров'ям, не вийде, тому що ці люди ніхто й звати їх ніяк. Також варто розуміти, що війна на сході України – це бізнес-проект, від якого ніхто не хоче відмовлятися, тим більше, якщо уважно подивитися на тих, хто займається постачанням української армії, все стане на свої місця. Свого часу бізнес зробили волонтери, точно так само зараз його роблять великі українські чиновники. Крім того, самі жителі Донбасу не люблять Путіна, вони вважають, що він їх кинув і нічого не робить вже два з половиною роки", – зробив висновок Ю. Бєлозерцев.