Співпраця із Міжнародним валютним фондом для економіки України й стабілізації гривні нічого протягом двох останніх років не дала. За допомогою їхніх кредитів вітчизняний уряд може лише перекривати старі борги, вважає Олексій Лупоносов, доктор економічних наук, керівник порталу ua-banker.com.ua.

"Нам із цих коштів нічого не лишається. Який би уряд чи президент не був, але немає за що ні робити реформи, ні впроваджувати зміни. Міжнародному валютному фонду головне повернути свої кошти. Саме ті гроші, які позичав Кучма, Ющенко та Янукович. Тобто склалась ситуація, що МВФ надав кошти для того, щоб ми обслуговували ці борги", - говорить "Знай" економіст.

Читейте також 4 кроки назустріч корисним фінансовим звичкам

За його словами, українська економіка могла б розвиватися, якщо б 2014 року міжнародна спільнота списала б Україні борги. Це мала б вимагати влада.

"Однак цього не було. Хоча раніше європейці списували борги Польщі та Греції. А в них ні війн, ні тисяч смертей, ні гіперінфляції не було. Коли Саакашвіллі був у Грузії президентом, він розрахувався з МВФ у першу чергу, бо йому потрібно було створювати нову Грузію. Потрібно було її будувати за власним рецептом, а не піддаватися вимогам Міжнародного валютного фонду", - каже Олексій Лупоносов.

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Зараз в України близько $110 млрд доларів боргів, з них 40 млрд — державних. Міжнародний валютний фонд позичає $17 млрд.

"Якби позичені кошти пішли в нашу економіку, ефект був би дуже помітний. Адже Японці нам минулого місяця дали кредит у 300 мільйонів і курс одразу стабілізувався. Це сталося через те, що в нашій грошовій системі побільшало валюти. Нею вдалося загасити попит, який склався", - пояснює фахівець.

На його думку, для підняття економіки й курсової стабільності потрібні нові грошові вливання. Однак в теперішній політичній ситуації їх отримати ще важче, ніж два роки тому.

"Біда в тому, що нашому президенту та уряду зараз ніхто не довіряє. Особливо після ситуації із офшорними рахунками Порошенка. Тому може бути два шляхи залучення коштів. Перший — це через приватні крупні компанії. Другий — створення офшорів в Україні. Зараз йде тенденція до того, що в європейських країнах скасовують банківську таємницю. Ми б могли оголосити, що в нас є банківська таємниця. Плюс до цього — не обкладати податком на прибуток нерезидентів України. Тоді б сюди стікалися великі капітали, долар і євро дешевшали б", - каже Олексій Лупоносов.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд повинен був надати Україні транш в лютому цього року. Однак через політичну кризу переніс виділення грошей на невизначений термін.