Закон про оформлення паспорта громадянина України в 14 років є черговою спробою влади витягнути додаткові гроші з кишень українців. Про це порталу "Знай" повідомив політолог Руслан Бортник.

Експерт зазначив, що тепер кожні 10 років українцям доведеться платити додаткові кошти, щоб оплатити виготовлення нових паспортів.

"Можна сказати, що нинішня влада здійснила мрію Януковича - кожні 10 років отримувати додатковий дохід. Крім того, незрозуміло, як за 10 років можуть помінятися відбитки пальців, фізичні дані, все це нагадує якийсь сюр", - підкреслив експерт.

"Для поїздок до Європейського союзу громадяни України будуть все одно використовувати закордонні біопаспорти і тому незрозуміло, як внутрішні ID-паспорта сприятимуть євроінтеграції (глава МВС А. Аваков запевнив, що цей крок зробить українців на крок ближче до безвізового режиму з Європою, - Ред.), крім того, що це принесе мільярди доходу для нинішньої влади. Для того щоб підрахувати ємність цього ринку необхідно просто помножити 30,5 мільйона населення на приблизну вартість виготовлення документа 200 гривень", - підсумував Р. Бортник.

Читайте також: Українські паспорти - на 37 місці в рейтингу впливу в світі

Популярні новини зараз

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

Як повідомлялося, 14 липня Верховна Рада ввела оформлення паспорта громадянина України в 14 років. За прийняття законопроекту №3224 в цілому проголосували 226 депутатів. Законом скасовується обов'язковий штамп про реєстрацію шлюбу. Ця інформація, разом з такими даними, як відбитки пальців або додаткова інформація про місце проживання і народження дітей може бути додана за бажанням громадянина. Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, раз в чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, - на 10 років.