Інфляція в Україні наступного року знизиться до 3%, а економіка зросте на 3%. Такий прогноз вчора дали у Кабміні. Там сформували основні показники для прийняття наступного бюджету.

Відповідно до них, зросте ВВП на 3%, реальна зарплата збільшиться на 5,4%. Мінімальну зарплату зрівняють із показником прожиткового мінімуму.

"Всі ці цифри виглядають привабливо. Однак навряд чи вдасться досягнути такого низького рівня інфляції. За останній рік Нацбанком і Кабміном було зроблено багато кроків, які сприяли різкому знеціненню національної валюти. Наприклад, суттєво вплинуло на це підняття вартості комунальних послуг, збільшення номінальної зарплати бюджетникам, держзамовлення на імпортні речі. В тому числі у величезній кількості для армії", - говорить порталу "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.

За його словами, державна політика останнім часом не сприяла тому, щоб інфляція зменшувалася.

"Ми чуємо лише приємні слова про те, що уряд робить все, аби інфляція була меншою. Натомість реальних кроків немає. Наприклад, ще й досі не вирішене питання із диферсифікацією джерел поставки пального для автомобілів, газу, нафти, автозапчастин. Все це у більшій мірі ми отримуємо із Росії — країни окупанта. Туди йде валюта. А за ними, як за постачальниками, залишається можливість зменшити до нас потік товарів чи збільшити. Як тільки зменшують, у нас росте інфляція. Скажімо, останні перебої із поставками скрапленого газу негативно вплинуть на перевізників. Вони підвищать ціни на свої послуги. Уже за на 1 тисячу гривень можна буде менше перевезти, ніж два місяці тому", - пояснює експерт.

Популярні новини зараз

Марина Боржемська розповіла про зміни в особистому житті на Старий Новий рік: "Ще один шанс"

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

"Холостячка" Злата Огнєвіч розсекретила нове щастя, але їй не повірили, як і Ксенії Мішинiй: "Скільки женихів ..а що з Дімою?"

Знову закохана? Злата Огнєвіч під боком у колишнього Ані Лорак Мурата розцвіла з букетом троянд

Показати ще

На його думку, уряду не варто настільки оптимістично налаштовуватися на 2017 рік. Адже інфляція щонайменше може бути 6-8%.

"Зрозуміло, що позитивними заявами президентська команда вже готується до передвиборної кампанії 2018 року. Однак ґрунту для таких позитивних прогнозів, на жаль, немає. Якщо 3-відсоткова інфляція і буде, то лише до березня. Коли ще лишатиметься запас міцності після траншу МВФ. Далі мають працювати ринкові механізми. Але їх не запустили, тому інфляція весною збільшиться. І добре, якщо в середньому 2017 року вона буде не більше 6 відсотків".

Нагадаємо, цього року середній рівень інфляції становив 12%.