Влада міста оголосила початок модернізації міста з метою встановлення нейтрального рівня антропогенних викидів вуглекислого газу до 2040 року.
Про це йдеться на офіційному сайті міста.
Вуглекислий газ необхідний для життя, як і кисень. Крім того, будучи парниковим газом, він впливає на теплообмін Землі, таким чином беручи участь в формуванні її клімату.
З настанням промислової революції антропогенні викиди вуглекислого газу зросли: в 2009 році збільшення склало 39%. Цьому сприяють вирубка лісів під землекористування, спалювання викопних палив, таких як нафта, і інші наслідки людської діяльності.
Повідомляється, що основним положенням проекту стане запровадження обмеження на забудову за межами міста. Таким чином, замість розширення території Рейк'явіка влада має намір стимулювати більш щільну забудову в його межах - таку норму збираються закріпити в законі.
Правила ВЛК кардинально змінилися: кого не звільнять від мобілізації
Тарифний сюрприз: у мешканців багатоквартирних будинків збільшаться платіжки
ТЦК перевищують повноваження: чи можна знімати на камеру
Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами
Крім того, програма передбачає поступове скасування громадського транспорту, який працює на викопному паливі, і особистого авто- і мототранспорту. За рахунок цього до 2040 року кількість пішоходів в місті збільшиться з 19 до 30%, а тих, хто відмовилися від особистого транспорту на користь громадського - з 4 до 12%.
Відзначається, що Рейк'явік - оптимальний кандидат для реалізації проекту подібного масштабу.
Справа в тому, що теплопостачання всіх будинків в місті (середня температура повітря в липні становить 11,2 °С) здійснюється за рахунок геотермальних станцій. Установки перетворюють енергію підземних гарячих джерел в теплову, а надлишки води зливаються в басейн. Муніципалітет пов'язаний з дериваційною гідроелектростанцією Караньюкар, де в 2016 році встановили першу в світі зупинку громадського транспорту з опаленням, що працює від двох компактних вітрогенераторів.
Рейк'явік - найбільше місто і столиця Ісландії з населенням близько 120 тисяч осіб. У зв'язку з відсутністю власних нафтогазових родовищ близько 95% електроенергії в Ісландії виробляється за рахунок відновлюваних джерел (гідроелектростанцій і геотермальних станцій).
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", Україна може протягом 2-3 років заощадити мільйони гривень і відмовитися від російського газу завдяки біопаливу і сучасним екологічним рішенням.