Влада обрала найпростіший підхід для забезпечення військових житлом, вважають у Ріелторській палаті України.
"Справа в тому, що влада підходить до вирішення цього питання таким же стандартним способом, ніби квартири треба для двох десятків людей. Якщо б війна закінчилася, тоді зрозуміло, а число військових більшає. На жаль, вдов і сиріт теж більшає, тому це має бути комплексний підхід і добре продумана державна програма", - каже порталу "Знай" Віктор Несін, голова правління Ріелторської палати України.
За його словами, купівля учасникам АТО і їхнім родичам час від часу квартир — малоефективний спосіб забезпечити якомога більшою кількістю військових житлом.
"Такий спосіб вимагає більше державних грошей. Адже треба витратити кошти не лише на купівлю квартири, а й на її оформлення у державну власність. Потім — на переоформлення у власність господаря. Зведення окремих багатоквартирних будинків — теж примарна ідея. Їх треба будувати, де прокладені всі міські комунікації. Там зазвичай земля недешева. От і виходить велика собівартість житла для держави", - пояснює спеціаліст.
Читайте також Від чого залежить вартість оренди житла у Києві (інфографіка)
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Сьогодні в Кабміні повідомили, що виділять 587 млн грн на будівництво і купівлю житла для військових і ветеранів АТО. Із них 163 млн грн спрямують на купівлю квартир, 370 млн грн — на будівництво.
У скрутні економічні часи всі державні програми мають вирішувати не одну проблему, а комплекс, вважає Віктор Несін.
"Хорошим варіантом є будівництво невеликих селищ або котеджних містечок. По-перше, земля для них на краю міста у рази дешевша, ніж для багатоповерхівок. По-друге, собівартість такого житла у три рази менша, ніж квартир. По-третє, такий будинок можна побудувати за два місяці й вже туди заселятися. А щоб заселитися у квартиру, треба чекати кілька років. Такий підхід використовували американці після війни у В'єтнамі. Будівництво таких селищ біля обласних центрів допоможе розвитку бізнесу — мережам супермаркетів, заправок тощо. Підприємці будуть змагатися, щоб якомога швидше почати роботу в новому районі", - говорить спеціаліст.
На його думку, завдяки компактним поселенням за майже 600 млн грн можна забезпечити житлом мало не удвічі більше сімей, що цього потребують.
Нагадаємо, зараз в черзі на отримання житла перебуває понад 44 тис. військовослужбовців. В першу чергу житло виділяють сім'ям загиблих в АТО військовослужбовців та інвалідів військових дій.