Вірус Зіку цього літа може поширитися на Європу, хоча ймовірність серйозного спалаху захворювання невисока.
Про це заявила Всесвітня організація охорони здоров'я, передає Російська служба Бі-Бі-Сі.
За даними ВООЗ, найбільш схильні до поширення вірусу узбережжя Чорного моря в Росії і Грузії, а також острів Мадейра.
Країни, де рівень небезпеки спалаху оцінюється як помірний, - Франція, Іспанія, Італія і Греція. У Великій Британії ризик поширення вірусу малий.
Читайте також: Бразильські білборди вбивають вірус Зіка
Війна триватиме ще 10 років: чому українцям не треба тішитись пустим надіями
"Мінімалка" до 20 тисяч грн: українцям хочуть майже вдвічі підняти оклади
Довші канікули та вечірні зміни: як зміниться навчання в школах через відключення світла
Українців попередили про посилення мобілізації з 1 січня: ТЦК працюватимуть на 7 локаціях
ВООЗ закликає владу країн знищити місця розмноження москітів та інформувати населення, особливо вагітних жінок - про негативні наслідки захворювання.
В Бразилії черговий спалах хворих на вірус Зіка. Число інфікованих досягнуло майже 69 тисяч, з них багато вагітних жінок. Про такі дані повідомляє бразильське видання AFP.
"Число інфікованих становить 68 тисяч 630 осіб, включаючи 12,3 тис. вагітних жінок", - йдеться в заяві медиків. Вони також зазначають. що вірус передається від вагітної жінки до плоду, а це приводить до гибелі дитини чи викидня.