Усі фінансові установи, які сьогодні діють в Україні, мають найближчим часом збільшити свої активи до 300 мільйонів гривень, якщо вони цього не зроблять – вже найближчим часом їх почнуть ліквідовувати. Тому цілком ймовірно, що із понад сотні банків в країні залишиться лише невелика їх кількість – близько сорока. За підрахунками експертів, власне така кількість банків на сьогодні володіє активами, які перевищують необхідні 300 мільйонів гривень.
Раніше повідомляли, що фінансовим установам відведуть достатньо часу, щоб докапіталізуватись і відповідати новим вимогам НБУ – планувалось, що вони матимуть час до 2020 року однак, швидше за все, НБУ скоротить цей термін, тому частина банків піде з українського ринку або буде ліквідована.
Читати також: НБУ жорстко відповів на заяву Лагард
НБУ свою позицію пояснює доцільністю збереження в Україні лише найбільш фінансово стійких банків, які зможуть протистояти економічним ризикам.
Щоб вижити, українські банки чекає хвиля поглинання та злиття, або ж вони просто вийдуть із ринку фінансових послуг. В свою чергу, для українців зменшення кількості банків означатиме збільшення їх надійності. Зараз в суспільстві панує суцільна недовіра до фінансових інституцій, адже лише за останніх два роки в країні збанкрутувало понад 60 фінансових установ. Більшість виплат українцям лягла на плечі держави. Так, Фонд гарантування вкладів повернув українцям 17 мільярдів гривень.