Те, що сьогодні сталося рано вранці прямо в центрі Києва, де була підірваний автомобіль ведучого радіо "Вести" і одного з керівників сайту "Українська правда" Павла Шеремета, форменим чином сколихнула українське суспільство. Портал "Знай" спробував дізнатися можливі причини жорстокого вбивства журналіста.

Професійна діяльність

Відразу ж після шокуючого звістки головний редактор "Української Правди" Севгіль Мусаєва-Боровик (в цьому мережевому виданні Шеремет працював останні п'ять років) заявила, що за журналістом велося стеження, а вбивство Павла Шеремета пов'язане з його професійною діяльністю. Правда, професор кафедри кримінального процесу і криміналістики Академії адвокатури України Віктор Бояров сумнівається в цій версії: мовляв, часи тепер не ті.

"Журналістів не вбивають, їх можуть просто ненавидіти", - вважає експерт. Також Бояров сумнівається в тому, що Шеремет міг бути носієм якоїсь засекреченої інформації - з урахуванням неймовірної кількості "зливів" і "фейків" в пресі, коли грішки кожного високопоставленої людини доступні кожному користувачеві Інтернету, журналіст, навіть якщо він має в своєму розпорядженні якусь по-справжньому сенсаційну інформацію, не є небезпечним. Але навіть якщо припустити таку версію, то в даному випадку ліквідація людини, яка "дуже багато знає", не була б настільки викликаючою.

"Не дивлячись на те, що це був центр міста і ранок, цілком могли б використовувати пістолет, на який замість глушника можна надіти банальну пластикову пляшку з-під" Коли ". Але замість цього використовувалося вибуховий пристрій ", - звернув увагу Бояринов.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Показати ще

Помилкове вбивство

Адвокат Тетяна Монтян на своїй сторінці в Facebook висловила впевненість, що замість журналіста Павла Шеремета повинні були вбити керівника "Української Правди" Олену Притулу "- адже автомобіль, в який було закладено вибуховий устройстіво, належав Притулі." Навряд чи замах було на нього ", - резюмує Монтян.

Але за словами Віктора Боярова, той факт, що автомобілем Притули регулярно користувався Шеремет, був широко відомим.

"Якби на цьому автомобілі частіше їздила Притула - можна б було сказати, що сам вибух був націлений на неї, адже вона досить відома персона. Таке раніше вже бувало: людина сіла не в той автомобіль, і вибухнув. Але навіть Геращенко (радник міністра МВС Антон Геращенко, - Ред.) Говорить, що хоча машина значилася за Притулою і редакцією самої "Української правди", найчастіше на ній їздив саме Шеремет. У нашій країні таємниці довго не триматися, так що це знали всі ", - упевнений експерт.

Білоруський слід

Глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, який знав загиблого особисто, зазначив, що Шеремет був хорошим журналістом і людиною, у нього була помірна політична позиція. Він не був зав'язаний в будь-яких війнах: інформаційних, корпоративних або політичних. За версією Фесенко, в смерті Шеремета має сенс шукати білоруський слід, тому що свого часу журналісту довелося переїхати в Україну з-за своєю непримиренною антилукашенківська позиції.

Не виключений і фінансовий аспект: все ж видання, на думку опитаних експертів, існує на гранти, а це дуже серйозні суми, причому витрачаються, м'яко кажучи, не зовсім прозоро. У медійному просторі України вже траплялося чимало скандалів навколо нецільового використання грантів.

Дестабілізація політичної обстановки

Наші експерти згадують вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, який також був пов'язаний з Оленою Притулою. Можливо, вбивство Павла Шеремета покликане стати каталізатором необоротних політичних подій в країні, як це було зі справою Гонгадзе? На користь цієї версії говорить таку важливу обставину, як знаряддя і спосіб вбивства.

"З професійної точки зору, використовувати вибуховий пристрій досить складно - починаючи від виготовлення бомби і закінчуючи її активізацією. Навіть АТОшнікі не вміють професійно працювати з такими бомбами. Робота з вибуховим пристроєм - це вищий пілотаж вбивства. Крім того, зверніть увагу на те, що використання годинникового механізму з дистанційним управлінням, про що пишуть в ЗМІ, в наш час є атавізмом. Зараз діють по-іншому: вибуховий пристрій просто встановлюють в автомобільний замок ", - звернув увагу експерт.

Правда, Віктор Бояров вважав за краще піти від відповіді на питання, чи може бути цей вибух справою рук спецслужб.

"Створення видимості того, що у нас відсутня правопорядок як такої, теж може бути однією з версій, але для цього повинні були б вибрати в якості показової жертви куди більш відому медійну персону", - зазначив він.