Більше двохсот кіноафіш радянських фільмів і фільмів виробництва соціалістичних країн зібрав у вісімдесятих роках колекціонер з Боярки Олександр Степаненко. Після його смерті колекція перейшла у спадок до племінника Михайла. На жаль, від колекції спадкоємець вирішив позбутися.

"Дядя збирав афіші, поки працював оператором в кіноклубі. Більшість з них - афіші 80-х років, але є і кінця 70-х і навіть початку 90-х років. Серед них багато афіш фільмів кіностудії Довженка, Одеської кіностудії. Але є і афіші іноземних фільмів - Болгарії, Італії, колишньої Югославії. Зараз колекція лежить у мене на горищі. Але я не хочу її там поховати. Частину я вже продав іншим колекціонерам, іншу частину передав у музеї", - каже Знай.ua Михайло Степаненко, спадкоємець колекціонера.

За словами Михайла, більшість колекційних афіш він продав до Росії і Болгарії. Ціна одного плаката стартує від 5 доларів. Серед вітчизняних покупців - київські художники, багато з них збирає колекції радянського плаката.

Читайте також: Картини з голландського музею крали для луганського "авторитета"

Найдорожча у колекції - афіша з фільму "Сталкер" Андрія Тарковського. За неї колекціонери дають, аж 700 доларів.

Популярні новини зараз

Банки "перекриють кисень": нові правила грошових переказів з червня

Зняти пенсію з картки не вийде: хто з пенсіонерів може залишитися без грошей

Замість бензину — спирт: які заправки краще взагалі оминати

Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу

Показати ще

"Я цю афішу не продаю, думаю дітям залишити. Тарковський - мій улюблений режисер, він фантастику знімав, - відверто каже спадкоємець колекціонера. - Особливо люблю його "Сталкера". Але знаю і інші роботи. "Андрія Рубльова", "Дзеркало". У мене вся сім'я творча - мама клуб очолювала, сестра працює хореографом. Сам я працюю режисером-постановником, знімаємо зараз в Кіровоградській області фільм "Червоний" за сценарієм Андрія Кокотюхи ".

Напередодні нашої зустрічі Михайлу дзвонили з Одеського музею - вони готові викупити сім рідкісних афіш. Звичайно ж, прикро, що велика частина колекції осіла в Росії. Радує, що хоч трохи, але все ж залишилося в Україні.