Українська команда пропонує запустити на Марс літак, що працює на сухому льоді, якого достатньо на полярних шапках планети. Апарат "стрибає" по поверхні, набираючи паливо при приземленні (прімарсенні?) і роблячи наукові спостереження в польоті, повідомляє "Politeka", інформує "Знай".
Для космічного співтовариства проект в першу чергу цікавий тим, що пропонує в якості палива використовувати ресурси самого Марса.
Читайте також: Apple скуповує світові телеканали
Цікаво ще те, що за фактом українська команда спочатку зайняла в голосуванні третє місце, однак NASA ретельно перевірити ще раз голоси і з'ясувало, що суперники могли шахраювати. Голоси були заново перераховані, і без "накручених" плюсів український проект посів перше місце!
Mars Hopper - проект, спрямований на вирішення завдання пересування по поверхні Марса. Українські розробники використовували в своїй роботі принцип пересування коників. Крім того, в якості палива команда запропонувала використовувати СО2 з полярних шапок. За допомогою реактивних прискорювачів на цьому паливі літальний апарат піднімається в повітря. Далі розкриваються гвинти і літак долає невеликі відстані. Причому, за оцінками команди, для їх прототипу потрібен незначний обсяг палива.
Дозволили бронювати до 100% працівників: кому більше не загрожує мобілізація
Частині українців перерахують мінімальну пенсію: хто отримає підвищення
Повістка поштою не матиме юридичної сили: адвокат підказав, як захистити себе перед ТЦК
Контролери ходитимуть по квартирах після 16:00: не ховайтеся – інакше платіжка здивує
За розрахунками розробників, такий апарат зможе займатися вивченням полярних шапок Марса. Технології, необхідні для його створення, вже існують і успішно використовуються в космонавтиці. Всього в 2016 році в Хакатоні NASA взяли участь 15.310 учасників, 161 місто, 61 країна, створили 1178 проектів.
У цьому році Україна вперше взяла участь у всесвітній події і була представлена двома містами - Києвом і Кіровоградом.