Вітчизняні банки массово переводять свої кошти за кордон.Зобов'язання лишають Фонду гарантування вкладів, помітили в Комітеті економістів України.

"Це результат відсутності системної політики Національного банку України. За останні роки керівництво регулятора не проводив ніякої монетарної політики та нічого не робив для відродження банківської системи", - пояснює порталу "Знай" Андрій Новак, голова Комітету економістів України.

Читайте також Скільки коштує вижити в Києві (інфографіка)

За останні два роки НБУ закрив 73 фінустанови. У частини із них були проблеми із виплатами й статутним капіталом. Решта не виконувало вимог перед регулятором.

Вчора керівництво Фонду гарантування вкладів повідомило Мінфін,що невдовзі із бюджету прийдеться виділити 10 млрд грн на відшкодування збитків вкладникам збанкрутілих банків.

Популярні новини зараз

Нові правила мобілізації: жінок просять з'явитись в ТЦК – кого чекають в першу чергу

Чи можна показати ТЦК квиток із "Резерв+" замість паперового

Мають мобілізувати у першу чергу: за ким прийде ТЦК

Українцям роздадуть майже по 11 тисяч гривень: хто у списках на виплати

Показати ще

"Банкіри бачать таку ситуацію, тому починають шантажувати НБУ. Виторговують для себе якісь умови та компроміси. Власники крупних банків розуміють, що тепер ситуація із наповненням Фонду плачевна. Це означає, що так завзято закривати фінустанови НБУ не буде. Такий стан речей в подальшому лише дестабілізовуватиме ситуацію на банківському ринку й не сприятиме порядку на ньому", - пояснює спеціаліст.

Нагадаємо, В 2014-2015 роках Мінфін виділив Фонду гарантування вкладів кредитів на 51 млрд грн в середньому під 12,5% річних