Україна вичерпала всі перспективи на ринку Євросоюзу. Зараз вітчизняні виробники можуть найбільше заробити при виході у Туреччину, вважають в Українському аналітичному центрі.

"Справа в тому, що на нашу продукцію, як асоційованого члена ЄС, у країнах Євросоюзу встановлені певні квоти. Є ліміти на поставку курятини, свинини, зерна металу тощо. За останні два роки майже по всіх групах товарів наші виробники вичерпали ці квоти. Їх потрібно або збільшувати, або шукати нові ринки збуту. Інакше не збільшуватимемо притоку валюти в Україну і вона дорожчатиме", - пояснює порталу "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

У травні Україна і Туреччина провели переговори стосовно підписання спільної угоди про вільну торгівлю між країнами. Про це повідомляли у Мінекономрозвитку. Однак за останні два місяці її й досі не підписали. Зрушень у переговорному процесі немає.

"Думаю, гальмують наші чиновники. Змагаються між собою у значущості. Однак затягувати складення цієї угоди не можна. Вона для нас дуже важлива", - пояснює він.

У проекті угоди про вільну торгівлю йдеться, що українські підприємства зможуть вільно постачати продукцію в Туреччину, а турецькі – в Україну.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

"Якщо розглядати колишній товарообіг із Росією, то він для нас був менш вигідний. Адже росіяни завозили до нас більше продукції, ніж купували. Відповідно, з України більше грошей виходило, ніж прибувало. Те ж саме можна сказати про сьогоднішню торгівлю із Китаєм. А ось із Туреччиною було б абсолютно інакше. Ми б до них постачали продукції на більші суми, ніж брали б від них. Переважно відправляли б туди метал і вироби із нього, які раніше йшли в Росію. Також створювали б спільні підприємства з виробництва різної продукції", - каже Олександр Охріменко.

На його думку, торгівля із Туреччиною сприятиме швидшому переході вітчизняних підприємств на європейські стандарти.

"Справа в тому, що турки також асоційовані члени ЄС, як ми. Оскільки вони значно давніше ними є, то у них всі стандарти, як у країнах Євросоюзу. Торгуючи з ними, ми швидше перейдемо також на них. Крім того, рішення про відміну мит, затвердження угод із турками укладати буде швидше, ніж із членами ЄС. Наприклад, щоб Польща збільшила для нас квоти, вона має запитати дозволу Берліна, узгодити це з іншими членами ЄС. Це може затягнутися надовго", - пояснює Олександр Охріменко.

Нагадаємо, минулого тижня влада Туреччини збільшила термін перебування українців на своїй території без віз із 60 діб до 90.