Українці не будуть користуватися новими обіговими монетами номіналом 2 і 5 грн, бо це не зручно. Про це порталу "Знай" повідомив фінансовий консультант Володимир Оксамитний.

"Минуло вже 13 років після введення металевої гривні, а вона так і не стала популярною. Думаю, так само буде і з цими монетами. Людям незручно носити метал замість паперу - він важкий, стукає в кишені та займає багато місця в гаманці.", - говорить спеціаліст.

Про необхідність карбування монет номіналом 2 і 5 гривень минулого тижня заявив Володимир Решинський, директор банкнотно-монетного двору НБУ.

"Це прямий наслідок знецінення гривні. Фактично всі найдрібніші купюри стають монетами. А копійки вже й за гроші не вважають", - каже Володимир Оксамитний.

Після введення монет із обігу поступово вилучатимуть найстаріші зразки 1 і 2 гривень.

Популярні новини зараз

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

"Так роблять завжди й дуже непомітно. Адже всі пам'ятають монохромну купюру 1 гривню й першу, де портрет Володимира Великого був розміщений по центру. Зараз таких і протягом року в обіході не зустрінеш", - пояснює він.

Стосовно цінності нових монет, то вона залежатиме від першого тиражу та від виконання, пояснюють нумізмати.

"Якщо перший тираж буде близько 1 тисячі штук. А наступний більш масовий викарбують із якимись змінами, тоді ці перші монети будуть у ціні. Важко сказати, скільки коштуватимуть. Мінімум 70-80 гривень за штуку", - каже столичний нумізмат Денис Коновалов.

Нагадаємо, перші ювілейні монети номіналом 2 і 5 грн почали викарбувати з 1998 року. Зараз вартість перших випусків понад 150 грн.