Епідемія грипу в Україні набирає обертів. Центр грипу та ГРВІ при МОЗ України не надає оперативних оновлених даних про епідеміологічні показники захворювання в Україні, чим ще більше поширює панічні настрої серед населення, адже щонайменше п'ятеро лікарів із різних регіонів України впродовж тижня заявили, що статистика МОЗ, м'яко кажучи, не відповідає реальним показникам.

Складається враження, що медики не можуть встановити причини високої смертності українців з двох причин:

- в Україні відсутні лабораторії, в яких чітко визначають яким типом грипу хворіють громадяни. Приміром, в Одесі така лабораторія є, тому медики кажуть, що тут переважає саме свинячий грип, від якого в вже померло 16 осіб.

- українці помирають не від грипу, а від ускладнень, які спричиняє грип, а здебільшого це – пневмонія, що є надважкою і часто вже дуже запущеною формою грипу, яка свідчить про недбалість саме лікарів, а не українців.

Читати також: Від свинячого грипу померло п'ятеро людей на Харківщині

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Показати ще

Відтак, виникає три питання до МОЗ: чому медики не реагують оперативно, як це робиться в таких випадках у цивілізованому суспільстві?, чому не має "гарячої" лінії для консультацій українців, де інформуватимуть куди звертатись у випадках ознак захворювання?, чому досі влада країни не закупила в достатній мірі лабораторних станцій, де оперативно визначатимуть, яким штамом грипу хворіє людина, щоб не провокувати паніку?.

Тим часом, єдине, що може зробити місцева влада на своєму рівні – запровадити карантин. І робить вона це не тому, що його дійсно потрібно запроваджувати, а тому, що немає достовірної інформації чому хворіють українці, чим підігріває градус суспільної напруги вже і так заляканих до смерті українців.

Те, що закриваються школи, – це типовий український підхід до вирішення проблеми. Діти дуже вразливі, тому місцева влада робить все, щоб вберегти, в першу чергу, себе від небажаних наслідків. Мовляв, ми не винні, бо школу дитина не відвідує, а якщо вже захворіла – то це проблеми батьків.

Відтак, школи та дитячі садки закрили вже в Одесі, Києві, в Харківщині, в окремих районах Рівненщини, Чернівців, Кіровограді та Тернополі. Швидше за все, в наступні кілька днів цей перелік буде збільшено на, мінімум, 2-3 області.

Однак жодних профілактичних відомостей ви не побачите на центральних каналах країни, бо і не потрібно, адже щороку в Україні помирають люди від ускладнень від грипу і такі випадки є лише наочним приводом продемонструвати запущеність та бардак в МОЗ і наживу окремих фармацевтичних компаній, які на паніці українців щозими "зривають" мільярдні заробітки.