Сьогодні Об'єднані Арабські Емірати дозволили завозити на свою територію м'ясо українського виробництва. Про це повідомили в Державній ветеринарній службі.

У Арабські Емірати постачатимуть вітчизняну баранину, яловичину та птицю. Про обсяг поставок не повідомляють. Торік араби перестали возити до себе українську баранину через губчастоподібною енцефалопітією великої рогатої худоби в Україні. Після цьогорічної перевірки вітчизняних підприємств технологи з Арабських еміратів ніяких відхилень не помітили.

"Звісно, обсяги поставок м'яса невеликі, але сам факт поставки у арабські країни нашого м'яса це доволі хороший знак для вітчизняних виробників. Адже потрапити на їхній ринок складно. Раніше ми туди вже постачали курятину. При чому це робило дуже небагато підприємств", - говорить "Знай" Ярослав Левицький із консалтингової компанії "Проагро".

За його словами, арабські країни мають дуже високі вимоги до продуктів, які завозять на їхню територію.

"Наприклад, вони не можуть купувати наших курей через те, що на наших птахофермах птахів неправильно вбивають — електрострумом. Араби вважають, що перед тим, як вбити курку, треба прочитати молитву і вбивати її потрібно лише ножем. При чому так, щоб птиця якомога менше страждала від болю. При промисловому вирощенні птахів вони погоджуються на одну молитву для всієї партії курей", - розповідає спеціаліст.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

У країнах Євросоюзу інші вимоги до курятини. Птахи повинні мати більше місця у клітках.

"У ЄС доволі потужна "Партія зелених", тому вони мають такі вимоги. Мовляв, щоб птахи не страждали. Зараз не всі наші підприємства змінили свій підхід до птахівництва. Поступово цей процес йде. Асоційоване членство України в ЄС позитивно відіб'ється на експорті наших підприємств в арабські країни. Так, вимоги у них інші порівняно із європейськими. Проте асоційоване членство — це свого роду ознака цивілізованості держави та відповідність її продукції чітким критеріям. Тому араби співпрацюватимуть із нашими виробниками із більшим бажанням", - пояснює фахівець.

Читайте також Економіст розповів, скільки коштуватиме долар у березні

На його думку, найближчим часом не варто сподіватися на потужний притік валютної виручки із Об'єднаних Арабських Еміратів.

"Нарощення обсягів поставок буде поступовим. Причому поставки повинні бути комплексним — за всіма групами продуктів. Арабські країни заможні, вони готові платити. Але тільки за якісну продукцію. Маємо її покращувати. Бо, наприклад, до них ми постачаємо ячмінь і фуражну пшеницю. Купують це як корми для тварин. Варто нарощувати поставки більш якісних сортів для людей", - говорить Ярослав Левицький.

Зараз Україна постачає аграрну продукцію у 190 країн. За рік виручка від торгівлі складає близько $15 млрд. Зернові вітчизняні підприємства продають переважно в Північну Африку та в країни Південної Азії. Соняшникову олію купують у Китаї, Індії, Аджирі, Ірані, Єгипті й інших країнах.

Нагадаємо, що зараз йдуть перемовини й узгодження про поставки українських молочних продуктів, риби та виробів із неї у Об'єднані Арабські Емірати.