Україна може відмовитися від кредиту Міжнародного валютного фонду й самотужки розплатитися із зовнішніми боргами, вважають в Українському аналітичному центрі.
"Кредит МВФ суттєво нічого не змінює в нашій економіці. Всі вимоги, які вони ставлять, формальні. Наприклад, поставили завдання покінчити із корупцією у країні, а наша влада створила НАБУ. У МВФ тепер вважають, що ця вимога виконана. Хоча насправді зрозуміло, що боротьба із корупцією й не починалася. Стосовно коштів, то вони надходять невеликими сумами й суттєво не впливають на нашу економіку", - говорить порталу "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
Відповідно до умов МВФ із Україною, Фонд повинен надати Україні до 2018 року 17,5 млрд за плаваючою відсотковою ставкою в межах 4-8% річних. Також у попередній угоді з МВФ йдеться, що спочатку треба повертати їм пеню, штрафи, неустойку, відсотки. А вже в останню чергу – сам кредит.
Читайте також: Міжнародні кредитори виділять Україні 1,7 млрд доларів
"Зараз для економіки України й підняття гривні найважливіше це збільшити в Україну притік валюти та стимулювати банківську систему. Якщо це зробити ніякі зовнішні кредити зі своїми умовами нам не потрібні", - каже Олександр Охріменко.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
На його думку, потрібно провести 4 реформи. Це реально зробити до кінця цього року.
"В першу чергу, запустити ринок землі. Це сприятиме приходу в Україну крупних аграрних інвесторів. Завдяки цьому розширюватиметься інфраструктура, падатиме безробіття серед сільського населення. Потім слід навести лад у банківській системі. Ввести інше керівництво НБУ та контролювати його дії. НБУ повинен сприяти тому, щоб банки кредитували населення і бізнес. Необхідно нарешті розпочати податкову реформу. Варто знизити деякі податки й змінити умови для спрощенців", - вважає експерт.
Читайте також: Україна може вибратися з боргової ями МВФ за три роки
Також на його думку, суттєвий притік валюти в Україну можуть дати угоди про торгівлю із Туреччиною і Китаєм.
Нагадаємо, уряд прийняв рішення про співпрацю із МВФ для погашення державного боргу в $40 млрд. перед іноземними кредиторами. Ці борги влада взяла у період із 2009 до 2013 року.