Те, що в Адміністрації президента Порошенко прийшли до консенсусу по зустрічі "нормандської четвірки" - очевидно, але поки не зрозуміло, до чого саме вони прийшли. Переговори в такому форматі проходять вже не перший рік, зазначив експерт, і мета нормандських переговорів одна - затягнути процес, для того щоб Україна отримала час для посилення своєї армії і тримала спільний кордон із Заходом для продовження санкцій відносно Росії. Ці дві мети і є основним завданням будь-яких переговорів, в тому числі і в нормандському форматі.

Про це в ексклюзивному коментарі порталу "Знай.ua" повідомив політолог Сергій Таран.

При цьому зрозуміло, розповів експерт, що ні Мінські угоди, ні "нормандська четвірка" не зможуть ніколи принести Україні повноцінний мир. Тому, що в країні, де знають, що таке Будапештський меморандум, вже давно повинні були вивчити, що будь-які папірці залишаються папірцями.

За словами Тарана, для нас це питання означає додатковий час і можливість для того, щоб ми тримали загальний дипломатичний фронт із Заходом проти Росії. Що ж стосується того консенсусу, який вдалося досягти в АПУ, то не можна виключати того, що під час нормандського формату буде обговорюватися можливість прийняття Верховною Радою якихось законів у відповідь на виведення російських військ з окупованих територій.

"Можливо, кажучи про консенсус, в Адміністрації Порошенко мали на увазі, що визначилися, якими мають бути вибори і хто повинен бути спостерігачем. Треба чітко розуміти, що мінські угоди і "нормандська четвірка" не є головною метою для нас, це просто необхідні маневри. Нам необхідно мати повноцінну армію, яка будується не за рік і не за два", - зазначив політолог.

Популярні новини зараз

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

"Понад двадцять років ми цього не розуміли, а зараз зрозуміли занадто дорогою ціною. Для того, щоб побудувати армію, нам потрібен час, а мінський процес дає нам цей час. В Україні багато істерик з приводу того, що домовляються, домовляються і ні до чого не домовилися, але ми ніколи не зможемо цього зробити. Ми домовимося тільки тоді, коли ціна агресії Росії в бік України буде досить високою для того, щоб вона замислювалася про подібні сценарії, для цього нам треба це довести іншими способами, ніж просто дипломатичні переговори", - резюмував С. Таран.

Читайте також: Необхідно терміново скликати "нормандську четвірку" - Порошенко

Як повідомлялося, під час брифінгу заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв повідомив, що в Адміністрації президента України (АПУ) заявили про наявність консенсусу в питанні проведення зустрічі "нормандської четвірки".