Верховна Рада прийняла проект бюджету на 2017 рік. Він з'явився цього тижня на сайті уряду. Відповідно до проекту, доходи бюджету мають становити 877 млрд грн. Це на 25% більше ніж цього року. Порівняно із теперішнім бюджетом зросли витрати на освіту, дороги та децентралізація. На соціальні витрати збільшення закладене мінімальне.

"Нововведенням цього бюджету є те, що тепер прожитковий мінімум і мінімальна зарплата матимуть одну цифру — 1762 грн. Це більше ніж цього року, тому видатки на зарплати працівникам державної сфери стануть більшими. Але не набагато, адже від справжньої індексації уряд відмовився на користь децентралізації, потреба у якій у теперішніх військових умовах дуже і дуже суперечна", - говорить порталу "Знай" Володимир Марченко, аналітик компанії AFS.

Читайте також Обмеження НБУ підтримують чорний ринок валюти

За його словами, цей бюджет в цілому нічого не змінить і, ймовірно, матиме дефіцит.

"Можуть бути проблеми із надходженнями. Їх планують збільшити за рахунок податків і доходів із митниць. Оскільки ніяких реформ у цих сферах немає, то можна спрогнозувати, що податківці будуть більше тиснути на тих підприємців, що і так платять податки. Частина з них піде в тінь і взагалі нічого не платитиме в бюджет. Таке вже було за Азарова. Його уряд своєю безграмотною політикою буквально заганяв бізнес у тінь. Через це доходи фіскалдьної служби були меншими, ніж це передбачалося. Такою може негативно вплинути курс долара на плани, прописані у бюджеті. В ньому не передбачено, що долар може подорожчати до 30 гривень. А разом із цим — бензин, ліки, побутова хімія", - каже фахівець.

Популярні новини зараз

ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково

Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи

Оновлення даних через додаток "Резерв+": повна інструкція

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Показати ще

Новий бюджет не вирішує питання боргу. А навпаки — спрямований на його нарощення, вважає Віктор Пензеник, колишній міністр економіки.

"Поданий документ передбачає граничний розмір державного боргу на кінець 2017 року - 2296 мільярдів гривень. Порівняв цю цифру з відповідною цифрою бюджету поточного року – 1946 мільярдів. Виходить, борг виросте на 350 мільярдів", - пише він у "фейсбук".- У теперішніх умовах жодного приросту боргу не має бути".

Нагадаємо, цьогорічний бюджет прийняли із доходом 598,2 млрд грн, видатками – 674 млрд грн, і граничним дефіцитом - 83,7 млрд грн