Новий уряд не зможе швидко збільшити зарплати і пенсії, вважає Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.
"Справді пенсії, стипендії і зарплати бюджетників дуже знецінилися після подешевшання кривні. За них можна значно менше купити, ніж 2013-2014 року. Тому вже давно є нагальна потреба їх здільшити. Але якби це було так легко зробити, як каже Гройсаман, то це б уже зробив цей уряд", - каже "Знай" ееономіст.

Вчора голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що у разі його обрання на посаду прем'єр-міністра, він доволі швидко підвищить соціальні стандарти. Про це повідомили на порталі gordon.

"У мене є чітка програма дій: якщо ми наведемо порядок на митниці, у податковій сфері, у соціальних фондах, зможемо наповнити бюджет необхідними ресурсами для виплат і підвищення соціальних стандартів. Я вірю, що це можна зробити досить швидко", – сказав він.

Володимир Гройсман вже два тижні є одним із основних претендентів на посаду глави уряду від Блоку Петра Порошенка.

"Такі слова не можна сприймати серйозно, адже багато рішень для збільшення соцвиплат залежать не лише від голови уряду. Проблема теперішнього уряду була в тому, що для прийняття багатьох рішень потрібні були голоси народних депутатів. Вони ці голоси не давали, блокували прийняття багатьох ініціатив. Немає гарантії, що такого не буде із урядом Гройсмана", - каже експерт.

Популярні новини зараз

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Читайте також Новий споживчий кошик розробили за радянським зразком - експерт

На його думку, влада має відходити від популіського підходу до своїх обов'язків. Українцям потрібно запропонувати не просто збільшення зарплат і пенсій, а нову сучасну систему.

"У тому вигляді, в якому вона є зараз, вона не може бути ефективною. Багато пільг мають люди, які їх не потребують. Зараз є великі проблеми із субсидіями для людей із окупованих територій. Деякі з них отримують люди, які лишаються жити в окупації. З цим потрібно навести лад, а не просто збільшувати зарплати. Це лише посилюватиме навантаження на бюджет", - каже Олександр Жолудь.

Нагадаємо, до кінця року діючий уряд запланував збільшення прожиткового мінімуму на 12,5%. Мінімальна зарплата до грудня зросте до 1550 грн.