Сьогодні, у День Соборності України, кілька сотень мешканців столиці зібрались, щоб символічно з'єднати дві частини прапора, на честь історичної події - акту злуки ЗУНР та УНР. Акцію влаштовують дев'ятий раз поспіль, і її не зривають ані сніги, ані колючий вітер та злий мороз.

Кореспонденти Знай.ua завітали на подію та поцікавились в учасників, що змушує вставати їх о сьомій ранку, і замість теплого офісу або студентської аудиторії виходити на мост Патона.

"Люди мають побачити силу єднання. Те, як ми можемо бути разом, одна сильна нація", - розповіла пробігаючи повз одна із учасниць, студентка Олена. Від холоду ледве рухає губами, але вперто іде по ожеледиці та вгрузаючи у сніг.

Читайте також: Леніна в Донецьку розмалювали в синьо-жовті кольори (відео)

Акцію не перший рік ініціює голова БКБЗ "СПАС" Вадим Васильчук. За дев'ять років вона набула неймовірних масштабів: водночас відбувається не лише у Києві, але і у багатьох містах України та у різних точках світу.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

До неї може долучитись кожен, хто бажає організуватись у власному місті. Єдина умова - ніякої політичної символіки та гасел. Лише патріотична атрибутика, на кшталт прапору України, гербу УНР чи ЗУНР.

Учасники також співають гімн та українські пісні, скандують "Слава Україні!", козаки супроводжують колонну барабанним боєм.

"У січні 2013 року було найбільше людей, а у 2014 - дуже мало. Хоча здавалося, що Майдан. Тоді, коли із акції я приїхала у центр, то дізналася, що вбили першого патріота...", - розповідає Знай.ua аспірантка Каріна, до ініціативи долучається шостий рік поспіль.

За її словами, у тому ж 2014 році була дуже здивована активністю аналогічної акції у Дніпропетровську, який зазвичай нейтрально ставився до патріотичних проявів. Дуже активною називає у цьому плані Одесу. Інша активістка ділиться спогадами.

"Колись ночами шила прапори власноруч, спільно із волонтерами - років 5 тому. Мій майбутній чоловік тоді на барабані грав, козаком був", - розповідає Надійка, яка через декрет не долучилась до акції цього року, проте завжди підтримувала "Ланцюг Єдності".

Читайте також: Кіт створив демократичну партію

Довідка. 22 січня 1919 року на Софійському майдані у столиці урочисто проголосили універсал про об'єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну. Це сталося після того, як 9 січня 1918 року Центральна Рада Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку незалежною державою українського народу.

Про перебіг тих подій у Києві залишили свої свідчення очевидці, на яких посилається у своїй книзі "На схилку віку" Левко Лукасевич.

"Стоїть морозний день, дерева вкриті інеєм. З самого ранку місто має святковий вигляд. Скрізь національні прапори і транспаранти. На балконах будинків розвішано килими й полотна з яскравими українськими малюнками", - описує той день Левко Лукасевич у книзі "На схилі віку", посилаючись на очевидців події.

ЖИВИЙ ЛАНЦЮГ СОБОРНОСТІ22 січня, 8:00, міст ПатонаПрийди та об'єднай Україну!

Опубліковано Об'єднай береги Дніпра "живим" ланцюгом 12 січня 2016 р.