Власники лічильників на газ протягом травня-червня заплатять значно більше за газ, ніж у попередні місяці, помітили в консалтинговій компанії AFS. Причиною є відключення гарячої води у Києві протягом останніх трьох тижнів. Ніби то для випробування труб гарячої води.
"Норма особливого тарифу прописана для тих, хто немає лічильника. Мовляв, у звичайному режимі — норма 3 куба на особу в місяць, коли гарячої води немає, - 4,5 кубів і приходиться більше платити за газ. Сім'ї із трьох людей приходиться платити 97 гривень замість 64", - каже порталу "Знай" економіст Володимир Марченко.
Але найбільше страждають, на його думку, ті, хто має лічильники.
"З ними середньостатистична сім'я із трьох людей виходить на споживання максимум 3 кубів. Це 22 гривні. Люди стали частіше використовувати електрику — мультиварки, хлібопічки, електродуховки, електричні чайники. Тому йде небагато газу. Коли ж вимикають гарячу воду, то альтернативи газу немає. Найзручніше гріти воду у великих каструлях. Це приблизно на кожного члена сім'ї по 10 літрів в день. Споживання газу доходить до 12-15 кубів, залежно від потреб. Виходить, люди з лічильниками через якісь незрозумілі випробування мають платити за газ на 80-100 гривень більше — понад 120 гривень", - пояснює Володимир Марченко.
Власники електроплит також змушені платити більше через відключення гарячої води.
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
"У місяць витрати збільшуються на 10-15%. А у квартирах, де стоять енергозберігаючі лампочки й техніка класу А, то на всі 20%. Крім того, що влада своїми випробуваннями робить життя киян дискомфортним, то ще й приходиться більше платити", - каже спеціаліст.
Читайте також Ріст мінімальної зарплати спровокує інфляцію
Він не виключає, що масове відключення гарячої води продиктоване не лише необхідністю проведення випробувань, а й лобіюванням інтересів постачальників газу та електрики.
"Важко сказати точно, але, за моїми спостереженнями, чим більший відсоток лічильників в Україні ставлять, тим на довше затягуються випробування. Наприклад, минулого року у Харківському районі Києва майже 2 місяці не було гарячої води".
Якщо ж причина відключення води полягає лише у випробуваннях, Володимир Марченко пропонує радикально підійти до вирішення цього питання.
"Треба визнати — Київ неспроможний забезпечувати своїх жителів гарячою водою. Якщо ремонт труб занадто дорогий, то запломбувати їх до кращих часів і й перевести квартири на бойлери. Бо введення киян в оману вже стало трендом. Ніби то є гаряча вода, але десь низької температури, десь по 2 місяці замість неї холодна. Так само із громадським наземним транспортом. Він ніби то є, але коли приїде і з яким інтервалом працює невідомо", - каже спеціаліст.
Нагадаємо, З минулого місяця почала діяти норма на споживання блакитного палива однією особою на місяць - 3 кубометри. Якщо газом ще й гріють воду, то 4,5 кубометрів. Якщо ще й опалюють житло 9 кубометрів.