Уряд Бразилії заявив, що кине на боротьбу проти комарів, які переносять вірус Зіка, 220 тисяч солдатів. Солдати роздаватимуть людям листівки про те, як уберегтися від вірусу, що, за припущеннями, призвів до народження кількох тисяч немовлят з мікроцефалією.

Ця заява зроблена після того, як міністр охорони здоров'я Марсело Кастро заявив, що Бразилія "зазнає нищівної поразки" в боротьбі проти вірусу. Кастро сказав, що війська будуть надіслані 13 лютого, щоб роздати листівки і давати поради про те, як знищити місця, де плодяться комарі, пише ВВС.

Він заявив газеті O Globo, що поширення вірусу Зіка стало однією з найбільших криз у системі охорони здоров'я Бразилії. Боротьбу проти вірусу Зіка можна виграти лише тоді, коли усі люди робитимуть свій внесок у те, щоб викорінити комара Aedes Aegypti, який переносить вірус, сказав Кастро.

Він додав, що комар, який також передає денге, чикунгунью і жовту лихоманку, став у Бразилії "ворогом суспільства номер один". "Торік у нас була найбільша кількість випадків лихоманки денге в історії Бразилії, - сказав він. - Ми зазнаємо повної поразки в битві проти комарів".

У понеділок Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) застерегла, що вірус Зіка може поширитися майже на всю Північну і Південну Америку. Інфекція, яка викликає м'яку лихоманку, кон'юнктивіт і головний біль, уже виявлена у 21 країні Карибського басейну, Північної і Південної Америки.

Популярні новини зараз

Гривні вилучають з обігу: яких купюр треба позбутися

МОН планує скоротити тисячі ліцеїв: залишать лиш обраних

Українських дітей можуть не пустити за кордон: оголосили нові правила

Обов'язкова процедура для пенсіонерів у 2025 році: ПФУ попередив усіх одержувачів виплат

Показати ще

Читайте також: Латиноамериканкам рекомендують не народжувати до 2018 року

Її вважають причиною народження тисяч немовлят із недорозвиненим мозком, і деякі країни вже порадили жінкам утримуватися від вагітностей. Жодного лікування або вакцини від хвороби ще не існує. Вірус походить з Африки. У травні 2015 року його вперше зафіксували у Бразилії.