Надання третього траншу МВФ не вплине на курс долара в Україні, вважають у Міжнародному центрі перспективних досліджень
"Швидше за все, кошти Міжнародного валютного фонду підуть у золотовалютні резерви Нацбанку. А звідти — частково на погашення міжнародних боргів. Так було в попередні роки. Однак остаточно стане відомо, куди підуть гроші після підписання угоди між нашим новим Кабінетом міністром і чиновниками вищого рівня МВФ", - пояснює порталу "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.
За його словами, завдяки отриманим грошам можна буде поповнити резерви та продовжувати віддавати кошти за старими боргами без великого навантаження для нашого державного бюджету.
"Курс долара від цього не зміниться, рівень соцвиплат — теж. Єдине, що може покращитися це те, що інші впливові міжнародні інституції будуть більш охоче кредитувати Україну. Для них співпраця держави із МВФ — це сигнал того, що в країні йдуть реформи і їй можна довіряти. Ефект від цього траншу міг би бути у рази більшим, якби влада провела судову реформу й ухвалила ряд законів, що визначають умови роботи бізнесу в Україні. Тоді б вже зараз багато міжнародних компаній зайшли б на наш ринок. А поки бояться, бо норми прав власності у нас толком не врегульовані", - пояснює спеціаліст.
Читайте також Що можна було купити на 10 гривень 20 років тому й зараз (інфографіка)
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Найімовірніше, що Міжнародний валютний фонд виділить Україні $1,7 млрд. Про це сьогодні повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.
"Це третій транш кредиту. Він мав бути ще у жовтні. Однак через те, що влада тягнула з реформами, ця інституція не давала кредиту. Думаю, якби різні політичні сили не гальмували прийняття ключових законів, обговорених раніше із МВФ, то зараз економічна ситуація в країні була б значно кращою", - каже Олександр Жолудь.
Нагадаємо, востаннє Україна отримала кредит від Міжнародного валютного фонду в серпні 2015 року. Ним поповнили золотовалютні резерви НБУ. Третій транш повинен був надійти у жовтні. Однак через неприйняття низки законів і політичну кризу, кредит в Україну не перерахували.