Світові продажі планшетних комп'ютерів із 2014 по 2015 рік впали на 8-10%. І навіть останній квартал вони продовжують знижуватись. Есперти пророкують"смерть" цим гаджетам у найближчі роки.

Що насправді залишається актуальним, не зважаючи на час, то це портативні комп'ютери. За час свого існування, вони зменшились, збільшили об'єм пам'яті та стали значно зручнішими. Кореспонденти Знай.ua поцікавились, що передувало звичному образу ноутбука, які дивні на сучасний погляд пращури були у портативних комп'ютерів.

Читайте також: ТОП-9 втілених у життя гаджетів агента 007 (фото)

Сама ідея створення гаджету належала керівнику дослідної лабораторії відомої компанії Xerox Алану Кею. Він 1968 році висловився за обчислювальну машину, розміром із блокном, яка "може підключитись до мережі без дроту та має плаский монітор".

1. Перший ноутбук для NASA

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Показати ще

Оболонку GRiD Compass створив британський дизайнер Білл Могрідж у 1982 році. Колосальний для свого часу обсяг пам'яті 340 Кб сьогодні здається іграшковим. У лептоп вбудували процесор Intel 8086 із частотою 8 МГц та люмінесцентний екран. Його використали у програмі Space Shuttle.

2. Перший бізнес-комп'ютер

За рік після лептопу NASA, Менні Фернандес розробив для цілей бізнесу портативний комп, який фахівці називають "першим повнофункціональним ноутбуком". Він мав Intel 8088 із частотою 5MHZ, ОС Gavilan (закрита комерційна операційна система, яка дозволяла запускати MS-DOS), портативний принтер та Touch pad mouse.

3. Перший сплячий лептоп

У 1986 році з'явився IBM Convertible, який міг переходити у так званий "сплячий режим". Додатково, комп'ютер мав дисковод для 3,5-дискет. Гаджет наближався до сучасних ще і тим, що міг працювати від батареї та мав функцію економії енергоспоживання.

4. Важкий та дорогий родич Макбука

Macintosh Portable також живився від батареї. Apple презентували його у вересні 1989 року. Критики чекали із хвилюванням, проте продажі виявились низькими через надмірну вагу та високу вартість: понад сім кілограм та 6,5 тисяч доларів (понад 11 тисяч доларів, у перерахунок на наші дні). Так дорого він коштував через LCD-дисплей, революційний на той час.

5. Перший масовий ноутбук

IBook 1999 року відрізнявся своїм цікавим дизайном та став першим портативним комп'ютером, ціна якого була достатньо низькою для просування його у маси. Його презентували у якості витонченого недорогого пристрою для студентів, школярів та приватних юзерів.

6. Лептоп майбутнього

Alienware M11x продемонстрував потужність, яка приголомшувала. Він не лише склав конкуренцію звичайним настільним ПК, але і перевершив його за багатьма параметрами.

7. Портативний комп'ютер із двома екранами

Acer Iconia - не зовсім ноутбук у звичайному розумінні. Це ніби майже планшет, але із двома екранами. ЗАмість традиційної, використовується сенсорний ввід інформації. Цей гаджет запровадив інтерес до ноутів із сенсорними екранами. Asus, Lenovo та HP залюбки підхопили моду.