Мости не лише слугують конструкцією, що сполучає дві сторони, але і потрапляють до Книги рекордів Гіннеса та стають творами мистецтва.
Кореспонденти Знай.ua підібрали двадцять найдивніших та найкрасивіших зразків людського творчого генія - мости по всьому світу: у формі змії, молекули ДНК із фонтанів тощо.
Наприклад, прекрасний міст Джурджевича у Чорногорії спроектував Міята Троянович. Конструкцію спроектували між 1937 і 1940 роками у тодішнім Королівстві Югославія. Головним інженером проекту став Ісаак Руссо.
Цей п'ятиарочний міст завдовжки 365 метрів, найбільший проліт складає 116 метрів. Висота мосту від річки Тара складає 172 метри. Наприкінці будівництва він був найбільшим бетонним арочним мостом для авто у Європі.
Читайте також: Як виглядає плавуче місто майбутнього (фото)
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Ще одна химерна та, водночас, гарна будівля - міст Хеликс, Сінгапур у вигляді молекули ДНК. Міст - зовсім "юний". Його відкрили у 2010 році. За словами творців, міст символізує життя та постійний розвиток.
Одноарковий міст Олександра III через Сену у Парижі сполучає Будинок інвалідів та Єлисейські Поля. Довжина моста - 160 метрів. Висота споруди менше шести метрів: на момент створення це вважалося значним досягненням.
Пішохідний міст Курілпе у Австралії - один із найдовших у світі. Він тягнеться чотириста сімдесят метрів, маючи ширину - шість з половиною метрів. Відкрився у 2009 році. На ньому стоїть сучасна світлодіодна система, працююча від сонячних батарей. У дощову погоду міст живить міська електромережа. LED-світильники вночі створюють різнокольорові світлові ефекти. На міст допускають велосипедистів.
Древній іранський міст Сі-о-се Алаверди-хана перекинутий через річку Заянде. Його побудували у 1602 році і сполучили таким чином місто Ісфахан із вірменською колонією Джульфа. На ньому наразі розташовується традиційна чайхана.
Читайте також: Топ-10 країн і міст для подорожей в 2016 році
Це мальовничий критий міст Дощу і Вітру побудували із дерева та каменю у 1916-му році у провінції Гуйчжоу через річку Санцзян. Він має довжину 64,4 метра і ширину 3,4 метра та розташовується на висоті 10,6 метрів. Масштабна триповерхова конструкція із п'яти дерев'яних павільйонів і дев'ятнадцяти веранд на п'яти кам'яних опорах.
Міст, що нагадує пітона, побудували у Амстердамі, поєднавши півострів Споренбург з островом Борнео у 2001 році.
"Фонтан веселки"- найдовший міст-фонтан у світі, довжина якого складає 1140 метрів. Конструкція прикрашає собою Сеул. Він потрапив у Книгу рекордів Гіннеса. Струмені фонтанів б'ють не вгору, а вниз та в сторони. Вода виливається до річки Ханган, щохвилини перекачуючи 190 тонн води. У цьому процесі задіяли 38 насосів.