Доки в Україні тривають Різдвяні свята та канікули, "Знай" склав перелік найцікавіших вітчизняних музеїв, котрі варто було б відвідати, аби більше дізнатися про Україну.
Музей сексу та сексуальних культур
м. Харків вул. Маяковського, 5
Перший і поки єдиний в Україні музей, експозиція якого присвячена сексуальній культурі народів світу. Його відкрили за ініціативою співробітників Харківської медичної академії післядипломної освіти. Створювався музей з метою просвіти людей у питаннях взаємовідносин між протилежними статями, сексуальний розвиток підростаючого покоління, яким тільки належить одружуватися. Статистика показує, що більшість розлучень безпосередньо пов'язана з низьким рівнем сексуальної культури в сім'ї. У музеї представлені експонати, що втілюють сексуальні культури різних народів. Показані зображення представників Японії, Америки, Індії, Китаю, Африки і Європи з давніх часів і до кінця XIX століття. Матеріали представлені в окремих залах, що дає змогу перейнятися таїнствами культури кожної нації. На сьогодні у музеї є 12 виставочних залів. Кожен надає інформацію про різні нації. У музеї існує і зал для підлітків, відвідавши який, вони можуть дізнатися багато цікавої інформації про анатомію, психологію людини і про її статеве дозрівання.
Читайте також: Реставрація закарпатських замків коштуватиме 53 млн грн
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Музей сала
м. Львів, пр. Свободи, 6/8
Автор ідеї Борис Бергер, який назвав своїм партнером Марка Зархіна повідомив, що музейний проект – це водночас лаунж-бар, де можна купити і скуштувати будь-яке сало. Проект має свій журнал "САЛО", а також ресторан, в якому можна спробувати експонати на смак. З цією метою розроблено спеціальне "Салоарт-меню".
Серед експонатів виставки можна побачити шахові фігури з сала, незвичайного гуманоїда із сала, свічки із сала, крісло і багато інших предметів з жирної закуски. Центром експозиції є копія людського серця з сала, яка не просто унікальна, але і занесена до Книги рекордів України. Музей та ресторан працює з самого ранку і до останнього гостя. Дітям до 16 років вхід заборонений, бо там представлені не тільки смачні речі, а й еротичні. Зразки сальних скульптур відвідувачі можуть оглянути у холодильнику за склом, та замовити їх собі. В меню також є суші-сало, та сало в шоколаді, сало Сковороди, сало Гітлера та сало Сталіна, "Саломазо", шашки з сала, лікувальне сало, приворотне сало. У музеї працює крамничка, де можна придбати оригінальні сувеніри, створені арт-групою "Вогняні СалоМандри". Родзинкою сувенірної крамнички є дві колекції дизайнерських суконь від Бориса Бергера та Надії Романової "САЛО" і "Левітація".
Музей-аптека
м. Львів, вул. Друкарська, 2
Музей фармацевтичної справи на центральній площі Львова був відкритий 1966 року. До цього у приміщенні була старовинна аптека, котру заснував 1735 року військовий фармацевт. Місцеві із задоволенням розказують історію, про дружину князя Льва Даниловича – Констанцію, яка створила госпіталь та аптеку при Домініканському монастирі – а це було у 14 сторіччі. Тож львівська фармацевтика ще тоді бере свій початок.
Нині у музеї більш, як 3 тисячі експонатів. Серед них – ваги, медикаменти, колекція посуду для медикаментів, аптечне обладнання. Гості можуть оглянути навіть алхімічну лабораторію та бібліотеку. Цікаво, що на базі музею працює аптека – до сих пір там за старовинним рецептом виготовляють "Залізне вино" - сахарат заліза, котрий лікує анемію та дефіцит заліза.
Музей Коньячної справи імені Шустова
м.Одеса вул. Мельницька, 13
Це унікальний музей при найбільшому в Європі коньячному заводі. Враження тут починаються з самого порога, всю стелю фойє омиває люстра-хвиля з 20 тис. шустовських пляшок у формі дзвона. Музейні зали влаштовані в коньячних підвалах, які межують з одеськими катакомбами. Екскурсія - це справжня подорож, під час якої можна дізнатися про секрети коньяків, майстрів погреба, частку ангелів, славну справу Шустова, а також почути легенди та історії про відомих одеситів. Особливо цінний експонат унікальної колекції, справжній шарантской аламбік для спиртокуріння кінця ХIХ ст. французької фабрики Pruhlo. Спробувати шустовський коньяк, який любив сам Черчілль, можна під час професійної дегустації.
Музей став справжнім центром культурного життя Одеси, який пропонує багатий репертуар культурних подій. За новою традицією, тут проходять найцікавіші камерні виступи, виставки, покази фільмів і творчі зустрічі. У музеї створено магазин унікальних подарунків. Тут можна знайти оригінальні презенти і ексклюзивні одеські сувеніри, яких не купиш на Приморському бульварі і на Дерибасівській. Правильні коньячні келихи, тюльпани і графини, копії старовинних попільничок і багато інших одеських дрібничок. У магазині представлений повний асортимент шустовських коньяків, від наймолодших до колекційних, в купаж яких входять коньячні спирти віком до 40 років.
Читайте також: Топ-20 найкращих образів Девіда Боуї
Музей шоколаду у м.Вінниця
м. Вінниця, вул. Успенського, 8
Музей шоколаду відкритий 22 грудня 2010 року для всіх любителів солодкої карамелі, шоколаду, бісквітів і тортиків. Музей – це єдиний повністю автоматизований розважальний комплекс для дітей від Вінницкої кондитерскої фабрики "Рошен". Для дітей це цікава пригода, і дорослі залишаються з морем вражень. Біля входу відвідувачів зустрічає справжнісінький робот Робошен. Він не тільки знайомиться з дітьми, але і розповідає їм про основні секрети. Для того щоб потрапити в наступну кімнату, діти повинні виконати певне завдання і після цього отримати код доступу. Всього необхідно відвідати чотири кімнати, в кожній з яких належить розкрити секрети цукру, шоколаду, смаку і запаху.
Також на базі музею відкрито 4-Д кінотеатр, ігрові зали з інтерактивними розвиваючими іграми. Музей розрахований на дітей різних вікових груп і перетворюється на казкову пригоду. Кожна дитина після виходу з музею має набір цукерок, іграшка і групове фото на пам'ять.
Музей звуку в Одесі
м. Одеса Жуковського, 13
Створив цей музей Василь Пінчук, голова Одеського відділення Спілки звукорежисерів України. Відвідувачі зможуть побачити еволюцію звукозапису, колекцію грамофонних і вінілових дисків, величезні радіоприймачі, старовинні грамофони і мікрофони, портативні програвачі платівок довоєнного часу, які поміщаються в кишені і заводяться ключем. В експозиції представлено унікальні екземпляри звукової апаратури і носії інформації, – від історичних раритетів до сучасної звуковідтворювальної техніки.
Відвідувачам пропонують послухати раритетні записи і свукові листи на платівках, вінілових стрічках та навіть на дроті.
Деякі експонати пов`язані з історією звуку в кіно і театрі, становленням музикантів, шансоньє і відомих одеських виконавців. У колекції понад 50 тис. раритетних зразків музичної техніки та апаратури, а також велика збірка вінілових та грамофонних дисків, звукових листів і документів, пов`язані з історією звуку в Україні.
Музей однієї вулиці
м. Київ, Андріївський узвіз, 2Б
Це найбільш ностальгічний музей Києва. У невеликому музейному приміщенні розташована надзвичайно насичена експозиція, присвячена історії Андріївського узвозу і минулому Києва.
У другій половини 19 ст. на Андріївському узвозі жили видатні діячі науки та культури. Найбільш відома родина Булгакових, український філолог Павло Житецький, письменник Григір Тютюнник, лікар-філантроп Теофіл Яновський та інші. Музейна експозиція присвячена їх життю, творчості, діяльності. Основна виставка музею часто змінюється. Тут постійно проходять історико-літературні і художні виставки. Особливий інтерес відвідувачів викликали експозиції, присвячені творчості Олександра Вертинського, Едіт Піаф, Володимира Висоцького та ін. Вражає колекція посмертних масок, одна з найбільших у світі.
У 2002 році музей однієї вулиці став номінантом Європейського музейного форуму міжнародній організації під егідою Ради Європи.
Музей пива
м. Львів, вул. Клепарівська, 18.
На території Львівської пивоварні в 2005 році був відкритий Музей пива. Основна ідея музею показати відвідувачам традиції пивоваріння Львівщини через музейні пам'ятки і ще раз підтвердити, що пивоваріння у Львові має давні традиції, що дає право називати місто українською пивною столицею.
У музеї представлена ексклюзивна колекція різноманітних експонатів серед яких можна побачити давні пивні пляшки з тисненими на склі фірмовими марками, старовинні пивні кухлі, з різних країн Європи і виготовленні в різних стилях, бочки для перевезення пива, рекламну продукцію, рецептурні книги кінця ХІХ ст. У музеї детально висвітлюються легендарні традиції виготовлення бурштинового напою на Львівській пивоварні.
Для відвідувачів музею передбачена можливість перегляду відеофільму про найстарішу пивоварню в Україні, відвідати дегустаційний зал, який порадує усіх любителів пива асортиментом пива Львівське. Кожен повнолітній відвідувач може по справжньому оцінити смакові властивості.
Музей космонавтики
м. Житомир, вул. Дмитрівська, 5
Музей космонавтики ім. Корольова був відкритий в місті Житомир на початку 20-го ст. і був названий так на честь основоположника практичного освоєння космічних просторів. Основна композиція знаходиться безпосередньо у будові, яка раніше була будинком його сім'ї. В даний час всі інтер'єри дещо реконструйовані відповідно до мемуарами матері Корольова.
У процесі відвідування музею та огляду виставки, можна ознайомитися з тим, що являє собою спорядження космонавта, а також помилуватися численними макетами космічного транспорту, ознайомитися, як в Радянському Союзі підкорювали космос та помилуватися частинами космічних кораблів. Серед експонатів також представлений такий унікальний експонат, як капсула з грунтом, привезеної з поверхні Місяця. Цей цінний сувенір був подарований NASA.
Музей контрабанди
м. Одеса, вул. Єкатерининська, 6
Новий музей, творцем якого став місцевий краєзнавець Олександр Отдєльнов, має статус приватного і розташовується в чотирьох залах підвалу дорадянської будови. В експозиції 150 предметів, конфіскованих митниками в різні часи, від заснування Одеси і донині. У музеї є страви та тарілки з героїну, кокаїнові схованки в палубних дошках, двері автомобіля, в які замурували півтисячі сигаретних пачок, наркотики в буханках хлібу і протигазах.
Можна побачити й звичайні побутові речі, які в радянські часи були забороненим вантажем. Це вінілові платівки, кольорові фломастери, косметика, хутра, тканини, парасолі, сонцезахисні окуляри. Останній експонат копія автомобільних дверей із схованкою для 1,8 млн долл. вилученої на українсько-молдавському кордоні митниками і прикордонниками. У ході півгодинної екскурсії відвідувачі мають можливість почути детальну розповідь про експонати. Експозиція музею оновлюватиметься постійно.