26 грудня у столичному арт-просторі Transform Place влаштували незвичайний майстер-клас: навчили робити шарф із натуральної шерсті шляхом валяння.

Кореспонденти Знай.ua завітали на захід та долучились до процесу. Виявилось, що маніпуляції із шерстю діють краще валеріанки та покращують настрій. До того ж, немає нічого кращого за подарунок, зроблений власноруч.

"Із наближенням Нового року, у багатьох людей починається депресія. Всі знервовані святковою лихоманкою та подумки перебирають нереалізовані плани року. Валяння шерсті має блискучий терапевтичний ефект і прекрасно відновлює хороший настрій", - розповіла майстриня Ірина Долгодуш.

Читайте також: Даша Астаф'єва показала майстер-клас з йоги

Перш за все, для валяння шалика виду "Павутинка" необхідно підібрати шерсть. За її словами, вона має бути не занадто тонка, особливо, якщо ви - початківець. На невеличкий шарф піде близько 600 грамів. Для декору використовуються також волокна віскози та шовку. Але їх потрібно зовсім трохи.

Популярні новини зараз

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Показати ще

Для валяння знадобиться плівка "із бульками", які можна лопати, як для перевозу крихких речей. Її замовляють в інтернеті. Також, потрібна буде палиця шириною близько метра, діаметром трішки товщим, ніж скалка для тіста.

Додатково слід підготувати мильний розчин (близько 1/6 неалергічного засобу для миття посуду на літр води) та бризкалку із водою.

Крок №1

Розстеляємо плівку пухирцями догори. Висмикуючи тонкими скибочками шерсть, викладаємо рядами на нижній частині плівки. Кожен наступний ряд трішки заходить на попередній - на 20%. У розмірах враховуємо, що шерсть зсядеться приблизно на 30% (тобто сантиметрів 10 по краях).

Після завершення переглядаємо загальний результат. Якщо десь бачимо просвіти і дірочки - їх можна трішки докласти зверху тоненькими ворсинками шерсті.

"Кожен шарфик живе власним життям. Деякі дірочки у техніці "павутинка" виглядають навіть красиво. Але потрібно, щоб шерстинки зчепились одна із одною, і тримались", - продовжує майстриня.

Крок №2

Зверху декоруємо віскозою. Гарно виглядають контрастні кольори: білий на синьому, червоному, рожевому - щоб відтінити колір. Можна додати окремі чорні або темні волокна поверх. Або залишити лише 2 кольори. Можна навіть викласти кружальцями, чи використати купу кольорів потроху.

"Інколи колір "Мульти" закладений одразу в один моток шерсті. Тобто там ти висмикуєш одразу кольорові ворсинки і природнім шляхом шалик виходить різнокольоровий", - розповіла Ірина.

Крок №3

Після викладення шерстю - зверху із лієчки оббризкуємо шерсть водичкою. Наступним шаром - мильний розчин. Розбризкуємо обережно, але так, щоб він потрапив на максимальну площу шалика.

Крок №4

Накриваємо шалик верхньою частиною плівки. Щільно змотуєм її в рулон довкола палиці та зв'язуємо у кількох місцях. Далі качаємо, наче розкочуємо тісто, близько 15 хвилин.

Крок №5

Обережно розгортаємо плівку, та тремо шерсть по шерсті по краю руками, щоб краї "не поїхали" а тримали форму. Буде багато піну, яку можна промочувати рушником. Після того, як краї закріплені - таким же чином перетираємо всередині - проте не надто жорстко, не у спосіб "ручного прання", а м'якіше. Це триває ще близько 20 хвилин.

Крок №6

Замішуємо шарф, скрутивши весь - наче тістою Також можна з висоти із силою жбурляти його комом на підлогу (на плівку).

"Таким чином відбувається остаточний процес валяння. А людина - гарно знімає стрес - спочатку погладжуючи і відриваючи шматочки шерсті, потім мнучи та б'ючи", - додала Знай.ua майстриня.

Опісля треба гарно виполоскати шарф від мила та розкласти сушитись. Все виготовлення шалика триває 3-3,5 години, якщо не рахувати сушки.

Дівчатка на майстер-класі, не чекаючи, поки шалик стане сухим, зразу почали приміряти красу та фотографуватись.

А Ірина розповіла про досвід декору валянням скляної вази, показала інші роботи із шерсті: прикраси, комбіновані шалики із шовку та вражаючу шерстяну акварель.

Довідка. Розрізняють два варіанти валяння шерсті: мокре і сухе.

Існує легенда, що перший валяний килим створили у Ноївому ковчезі. Нібито, вівці, які пливли в ньому, трималися купи. Їхня шерсть падала на підлогу і намокала, а тварини збивали її копитами. Коли всі вийшли із ковчега, то виявили чарівний валяний килим на підлозі.

У країнах СНД особливою популярністю користувались чоботи - так звані "валянки" та валяні із шерсті пояси, які і досі використовують у медичних цілях при болях у спині через протяги.