Сьогодні, 21 лютого, у всьому світі відзначають День рідної мови. Його встановили восени 1999 року під час 30 конференції ЮНЕСКО.

День рідної мови: історія свята

Це свято почалося з трагічних подій: в Східному Пакистані (Бангладеш) 21 лютого 1952 року влада жорстоко розправилася з мирними протестувальниками, серед яких у більшості своїй були студенти. Люди вимагали повернути дозвіл користуватися рідною, бенгальською, мовою.

У 1971 році Бангладеш здобув незалежність, і з тих пір у цей день вшановують пам'ять борців за право на існування бенгальської мови. 21 лютого в Східному Пакистані прийнято називати Днем мучеників. Саме ця держава внесла пропозицію зробити цю дату пам'ятником рідної мови, неважливо, якої: згідно з даними ЮНЕСКО, у світі налічується 6 тисяч мов, понад 50% зараз знаходяться на межі вимирання.

День рідної мови: традиції свята

В Україні святкують окремий день, присвячений рідній мові і писемності - 9 листопада. Сьогодні українською розмовляють більше 50 мільйонів людей. До речі, в Україні теж є мови, які знаходяться під загрозою зникнення: урумська та кримчацка мови, діалект циганської мови, а також галицький діалект від каріімскої.

Дивіться: 21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що українські козацькі пісні потрапили в список культурної спадщини ЮНЕСКО.

Популярні новини зараз

Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося

Показати ще