Верховна Рада у другому читанні прийняла закон про створення суспільного мовлення.
Парламентарії відмовилися підтримати пропозицію Миколи Томенка про створення окремого напрямку для аналогічного радіо. Тепер вся структура буде працювати за принципом "об'єднаного ньюзруму".
Мовлення буде проходити не менше ніж на двох національних каналах, а саме на суспільно-політичному і культурно-освітньому, на регіональних каналах, і не менше ніж на трьох загальнонаціональних ефірних.
Читайте також у розділі "Реформи": З квітня підприємці отримуватимуть довідки через інтернет
Наглядова рада МКУ повинен включати 9 представників громадських об'єднань та по одному представнику від усіх фракцій. Визначати інформаційну політику мають виключно журналісти з творчим колективом.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Активісти вже рік вимагали від влади створення незалежного каналу мовлення, який не буде пом'якшувати критику влади і подавати все в вигідних і лояльних тонах для політиків і олігархів, які володіють практично всіма доступними ЗМІ.
Перед голосуванням під стінами Ради навіть зібрався пікет, люди погрожували політикам "Лебединим озером" по держканалам у разі відмови від незалежного мовлення.
"В Україні повинна з'явитися корпорація на кшталт BBC. Вони технічно починали як громадський телеканал, незалежний від реклами і фінансування. Треба витягнути "Перший національний" з-під впливу олігархів та політиків, тоді працівники ЗМІ будуть керуватися виключно журналістськими стандартами ", - сказала"Знай" голова Інституту масової інформації Оксана Романюк.
Така форма мовлення захищає пересічного українця від пропаганди і брехні "кишенькових" журналістів, які змінюються, як маріонетки з приходом нової влади.
"Нинішня система державних телеканалів вкрай нестійка. Коли уряд більш демократичний, як зараз, вони працюють досить вільно, але як тільки змінюється влада - відразу змінюють керівника каналу, змінюється наповнення і риторика журналістів. Суспільне мовлення заборонить Прем'єру міняти керівника каналу для своїх інтересів ", - пояснив "Знай" представник реанімаційного пакету реформ та медіа-експерт Тарас Шевченко.