Вкладати у столичні новобудови на етапі заливки фундаменту зараз небезпечно. Дім може перетворитися у довгобуд, а грошей ніхто не поверне, попереджають у компанії "СВ-Девелопмент".
"Зараз, як ніколи, є така ймовірність. Адже доходи населення знизилися у рази за останні 2-3 роки, натомість рівень будівництва виріс", - пояснює "Знай" Сергій Костецький, аналітик консалтингової компанії "СВ-Девелопмент".
За статистикою Держкомстату, за 2015 рік будівельні компанії побудували житлової нерухомості на 13 млрд. грн. А 2014 року – на 9,4 млрд.
"У забудовників бракує коштів на завершення своїх об'єктів елітної нерухомості. Зараз на неї немає попиту. Тому будівельні фірми оголошують про початок будівництва бюджетного житла. Залучають кошти інвесторів на етапі залиття фундаменту. Ці гроші вкладають у добудову елітного житла. А щоб звести це бюджетне, починають третій якийсь об'єкт. Звісно, що так не може бути безкінечно. Адже зараз в українців не той фінансовий рівень, щоб купувати квартири", - каже фахівець.
Читайте також Реальна вартість квартир має бути удвічі меншою
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
За його словами, більшість забудовників мають ділянки землі із оформленими документами. Тому оголосити про початок будівництва для них не коштує великих грошей.
"Зараз у Києві квадратний метр у новому будинку коштує 700-800 доларів. Це дешевше, ніж рік-два тому, але проблема в тому, що у гривнях ціна не змінилася. Оскільки майже всі у нас отримують зарплати в національній валюті, то для них житло й надалі лишається не по кишені. Державні програми кредитування молодіжного житла, як і раніше не працюють", - пояснює аналітик.
Нагадаємо, що найбільше в доларовому еквіваленті знизилися ціни на житло в містах-супутниках Києва. Забудовники пропонують його за $400-600 за метр квадратний.