Вчора, у столичному НСК "Олімпійський" стартувала виставка InnoTech Ukraine 2016. Сьогодні організатори обіцяють встановити рекорд із масового запуску дронів. Винахідники та бізнесмени із усієї України презентують тут свої старт-апи у демо-зоні та вчать інноваційним рішенням у різних сферах на конференції.

Біля стенду кожного учасника неможливо не затриматись: у проходах на людей "нападають" чемні роботи, 3D-принтери найрізноманітніших конфігурацій постійно друкують кольорові фігурки, детальки, маски, прикраси та прототипи, хаби презентують ідеї студентів-технарів. Частиною їхніх старт-апів зацікавились вже навіть у Силіконовій долині.

"Доброго дня! Як вас звати? Лілія? Яке незвичайне ім'я!", - зустрічає Знай.ua робот на вході. Коли йому кажуть, що його погано чути, бо навколо дуже гамірно, розумна машина під'їжджає ближче та перепитує: "так краще?". Інший привітно тисне руку дітям та розпитує, у що вони люблять гратись.

Читайте також: В український бізнес залучатимуть роботів, дронів та 3D-tech (афіша)

Виробники тривимірних принтерів заявляють, що пластик, який використовується - біоактивний. Тобто на компостері він буде розкладатись не сотні років, а всього два місяці. На місці можна дізнатись, скільки буде коштувати виготовлення деталі.

Популярні новини зараз

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Показати ще

Все залежить від того, наскільки суцільна вона всередині та скільки речовини використає машина. Наприклад, невеличка химерна люстра на одиночний плафон із лампою потягне на 380 гривень. Програма порахувала, що на неї піде 76 грам. Є і дорожчі варіанти, якщо взяти міцніший пластик (скажімо, як на звичайному відрі), є гнучкі - прорезинений пластик.

Цікаво, що принтером управляють прямо із смартфону. Можна знайти будь-який об'ємний об'єкт-картинку в інтернеті. Спеціальний додаток проаналізує та прослідкує за процесом друку. Ніяких додаткових програм писати для кожного нового об'єкту не треба.

"Наш керівник займається спортом і придбав принтер, щоб видрукувати собі деталь на байдарку. З тих пір ми використовуєм його на заводі", - розповіли Знай.ua одесити. Вони із десяток років займаються виготовленням електроніки для телебачення, тепер впроваджують новітні технології.

Є технології, розроблені дніпропетровськими студентами для допомоги українським військовим. Вони нещодавно пройшли польові випробування та післязавтра поїдуть до батальйону Запоріжжя. Програмісти зуміли зменшити час від надходження координат ворога до пострілу по цілі втричі - із 15 до 5 хвилин. Для цього волонтери розробили спеціальну програму, а військовослужбовцям закупили планшети з допомогою меценатів.

На виставці себе рекламує кілька шкіл по робототехніці, програмуванню, штучному інтелекту. На вулиці стоїть справжній болід, який розробили також студенти, проте із київського політеху. Вони беруть участь у гонках Формула Студент.

Сьогодні о 10:00, організатори влаштують спільний запуск дронів від учасників виставки та всіх охочих власників БПЛА. Експозиція триватиме до 18:00.