Українські копійки стають менш популярними. 1 та 2 копійки решти не завжди дають в магазинах, за 5-50 копійок вже нічого не купиш. Користувачі "фейсбук" помітили, що в будівельному супермаркеті "Епіцентр" набір із 8 металевих шайб із оцинкованого металу продають майже за 18 грн. Це говорить про те, що вартість металу круглої форми стала дорожчою за собівартість наших монет. Адже діамет шайб такий самий, як 5 копійок.

"По-перше, не треба забувати, що в цьому супермаркеті більшість цін завищені на 30-40 відсотків, у їхній вартості величезна націнка мережі та вкладені витрати на логістику. По-друге, справді, номінал наших монет став у рази нижчим їхньої собівартості. Це показник того, що інфляція в Україні перейшла всі межі. Тому в майбутньому треба буде обирати із двох шляхів – або відмовлятися від дрібних грошей, або проводити грошову реформу, як нещодавно у Білорусі. Тобто 100 гривень прирівняти до 1000, 50 – до 500 і так далі", - говорить "Знай" економіст Олександр Бойко.

Читайте також 5 способів покращити свою фінансову ситуацію за травневі вихідні

За його словами, викарбувати 5 копійок коштує приблизно 60-70 копійок. 1,2, 10 – 30-50 копійок.

"Однак завищена вартість на карбування монет особливо не впливає на нашу економіку й витрати НБУ, адже випуск кожної купюри коштує менше 5 гривень. Це й компенсує завищені витрати на карбування монет", - пояснює спеціаліст.

Популярні новини зараз

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Нагадаємо, 2012 року тодішній уряд ініціював законопроект про відмову від 1 та 2 копійок. У пояснювальній записці до нього йшлося, що за ці кошти вже нічого не купиш.